• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Šeliga podal návrh zákona o úveroch na bývanie, umožnil by urobiť mimoriadnu splátku kedykoľvek

Šeliga podal návrh zákona o úveroch na bývanie, umožnil by urobiť mimoriadnu splátku kedykoľvek

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga

Poslanec Juraj Šeliga v piatok podal do parlamentu návrh novely zákona o úveroch na bývanie. Ten podľa jeho vyjadrení umožní ľuďom férovejšie a efektívnejšie manažovať svoje splátky hypotéky tak, aby mohli mimoriadnu splátku hypotéky bez poplatku urobiť kedykoľvek chcú a nielen raz do roka. Zároveň chce zvýšiť ročný limit, kedy je to možné urobiť bez poplatku, a to zo súčasných 20 % istiny na 30 %.

„Ak ľudia majú k dispozícii hotovosť, potom by mali mať možnosť využiť ju tak, ako to uznajú za vhodné,“ myslí si Šeliga.

Pre niekoho môže byť podľa jeho slov výhodné nazbieranú hotovosť použiť na predčasné čiastočné splatenie istiny hypotéky a znížiť si tak výšku ďalších splátok alebo skrátiť viazanosť. Teraz však podľa zákona možno spraviť takúto splátku bezplatne len raz do roka.

„Ľudia by však mali mať právo na bezplatnú predčasnú splátku aspoň raz mesačne,“ zdôraznil Šeliga.


Zároveň doplnil, že s návrhom oslovili aj Slovenskú bankovú asociáciu a téme zvyšovania úrokov a splácania hypoték sa budú systematicky venovať ďalej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie