• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Šeliga: Existujú podozrenia, že generálny prokurátor Žilinka koordinoval činnosť tímu Oblúk

Šeliga: Existujú podozrenia, že generálny prokurátor Žilinka koordinoval činnosť tímu Oblúk

„Som zvedavý, či tí, ktorí tu vykrikovali o Čurillovskej mafii - Boris Kollár alebo Robert Fico - budú teraz kričať o Žilinkovej mafii ,” dodal poslanec.

17.9.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa podľa poslanca Juraja Šeligu stretával s tímom policajnej inšpekcie Oblúk. Ako v tejto súvislosti Šeliga zdôraznil, tím Oblúk zrejme vznikol na to, aby diskreditoval vyšetrovania korupčných káuz vlád Smeru-SD a údajne ho koordinoval Žilinka vo svojej kancelárii.

V prospech tímu Oblúk

„Ja sa pýtam, prečo Žilinka, prvýkrát v histórii SR, použil paragraf 363 na zastavenie vyšetrovania diskreditačnej činnosti tímu Oblúk, bez toho, aby bol ktokoľvek obvinený? Ja sa obávam, že preto, že zistili, že toto vyšetrovanie sa blíži až k nim a odhalí, že tím Oblúk svoju diskreditačnú činnosť koordinuje priamo v Žilinkovej kancelárii,” vyhlásil Šeliga.

Poslanec pripomenul, že práve použitie paragrafu 363 v prospech tímu Oblúk vyhodnotil Ústavný súd SR ako protizákonné a poukázal na fakt, že len rok a pol pred nezákonným použitím paragrafu v podobnej situácii generálna prokuratúra oficiálne odmietla žiadosť o 363 výslovne z dôvodu, že bez vznesenia obvinenia to nie je možné.

Diskreditácia vyšetrovateľov

„Máme na stole dve rozhodnutia podľa paragrafu 363. Jedno hovorí, že bez vznesenia obvinenia nie je možné rozhodnúť a druhé, podpísané, tým istým človekom zrazu neskôr hovorí, že to možné je. Ako je to možné? Čo chceli na generálnej prokuratúre zakryť?," spýtal sa Šeliga. Doplnil, že podozrenia, že u Žilinku sa spolu s tímom Oblúk koordinovali, plánovali, čo budú robiť a pripravovali si spôsob, akým budú diskreditovať vyšetrovateľov, ktorí odkrývali závažné kauzy sú znepokojujúce. Som zvedavý, či tí, ktorí tu vykrikovali o Čurillovskej mafii Boris Kollár alebo Robert Fico budú teraz kričať o Žilinkovej mafii, dodal poslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie