• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Šéf Rady RTVS ohlásil malé víťazstvo pre divákov a poslucháčov, všetky programové služby zostávajú

Šéf Rady RTVS ohlásil malé víťazstvo pre divákov a poslucháčov, všetky programové služby zostávajú

Rada RTVS schválila na svojom rokovaní rozpočet a programový koncept RTVS na rok 2024.

12.2.2024 (SITA.sk) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) neplánuje rušiť žiadnu programovú službu. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda Rady RTVS Igor Gallo.

Schválený rozpočet mediálnej inštitúcie podľa neho reflektuje aktuálnu ekonomickú realitu, v ktorej sa verejnoprávny vysielateľ nachádza.

Investičný dlh bude rásť

„Nepokrýva žiadne rozvojové aktivity, investičný a technologický dlh bude narastať, avšak dopady na programový koncept sa minimalizovali na najnižšiu možnú mieru, čo bola základná podmienka členov Rady RTVS, aby tento základný dokument schválila,“ povedal pre SITA predseda Gallo.

Podľa Galla, Rade RTVS sa podarilo na pondelkovom rokovaní vybojovať pre divákov a poslucháčov malé víťazstvo.

„Keď si porovnáme východiská rozpočtu, ktoré nám manažment RTVS predložil pred mesiacom s parametrami dnes schváleného rozpočtu, musí každý uznať, že orgán dohľadu vybojoval pre divákov a poslucháčov malé víťazstvo. Žiadna programová služba sa rušiť nebude a verím, že generálnemu riaditeľovi sa v priebehu roka podarí získať ďalšie finančné prostriedky, ktoré sa prioritne použijú do programu, predovšetkým do ďalšieho rozvoja pôvodnej tvorby a regionálnych štúdií,“ konštatoval Gallo.

Prebytok má byť dvestotisíc eur

Rada RTVS schválila v pondelok na svojom rokovaní rozpočet a programový koncept RTVS na rok 2024.

Bežné výdavky verejnoprávnej inštitúcie sú naplánované na úrovni 166,9 miliónov eur, kapitálové výdavky vo výške 7,7 milióna eur. Celkový prebytok by mal byť v objeme 200 tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie