• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Šéf britskej MI6 tvrdí, že jeho špióni s použitím umelej inteligencie brzdia dodávky zbraní Rusku

Šéf britskej MI6 tvrdí, že jeho špióni s použitím umelej inteligencie brzdia dodávky zbraní Rusku

Moore zároveň vyzval Rusov, ktorí odmietajú inváziu na Ukrajinu, aby poskytovali spravodajské informácie Británii a dodal, že mnohí to už od začiatku vojny urobili.

19.7.2023 (SITA.sk) - Britskí špióni už teraz používajú umelú inteligenciu na obmedzovanie dodávok zbraní do Ruska. Uviedol to v stredu na prednáške v Prahe šéf britskej spravodajskej služby MI6 Richard Moore.

Dvere MI6 sú stále otvorené

V zriedkavom verejnom vystúpení

„Naše dvere sú stále otvorené," vyhlásil.

Umelá inteligencia

V prejave, v ktorom popísal umelú inteligenciu ako aktívum s vysokým potenciálom, ale aj ako veľkú hrozbu, šéf MI6 povedal, že jeho personál v britskej zahraničnej spravodajskej službe „kombinuje svoje zručnosti s umelou inteligenciou a súborom zozbieraných elektronických dát na identifikáciu a narúšanie toku zbraní do Ruska, ktoré majú byť použité proti Ukrajine".

Moore konštatoval, že jeho služba „spolu s našimi spojencami chce zvíťaziť v pretekoch o zvládnutie etického a bezpečného využitia umelej inteligencie".

Poznamenal však, že umelá inteligencia nenahradí ľudí v pozícii špiónov a vyhlásil, že „ľudský faktor" zostane rozhodujúci.

Viac k téme: Špionáž, Tajne služby
Zdroj: SITA.sk - Šéf britskej MI6 tvrdí, že jeho špióni s použitím umelej inteligencie brzdia dodávky zbraní Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie