• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Seed Starter Slovenskej sporiteľne hlási prvú investíciu: podporil slovenský startup SmartHead

Seed Starter Slovenskej sporiteľne hlási prvú investíciu: podporil slovenský startup SmartHead

Seed Starter Slovenskej sporiteľne získal 7 % podiel v slovenskom startupe SmartHead, ktorý poskytuje komplexné riešenia v oblasti udržateľnosti a ESG reportingu.

5.9.2023 (SITA.sk) - Seed Starter Slovenskej sporiteľne získal 7 % podiel v slovenskom startupe SmartHead, ktorý poskytuje komplexné riešenia v oblasti udržateľnosti a ESG reportingu (environmental, social and corporate governance).

Ide o historicky prvú investíciu slovenského Seed Startera a nová akvizícia vytvára veľký priestor pre synergickú spoluprácu medzi týmto inovatívnym startupom a najväčšou slovenskou bankou. Slovenská sporiteľňa plánuje v budúcnosti ponúkať tento výnimočný nástroj na vykazovanie udržateľnosti a ESG aj svojim klientom.

Korporátny VC program Seed Starter má vo svojom portfóliu prvý startup. SmartHead pôsobí v oblasti udržateľnosti a je jednoduchým nástrojom na spravovanie a riadenie ESG postupov. Aplikácia SmartHead na data management a reporting umožňuje centralizovanú správu komplexných ESG metrík a zároveň pomáha firmám naďalej jednoducho pracovať s dátami.

"Spolupráca so slovenským startupom SmartHead je dôkazom toho, že hľadáme predovšetkým projekty so silnou víziou a dlhodobým potenciálom, ktoré sú zároveň prepojené so strategickými cieľmi našej banky," komentuje Michal Vanovčan, výkonný manažér Seed Starteru Slovenskej sporiteľne, a dodáva, že vzájomná synergia otvára veľký priestor na škálovanie SmartHead aj v rámci Slovenskej sporiteľne. "Spojenie korporácie a mladej inovatívnej firmy nie je len o samotnej investícii, ale aj o možnostiach, ktoré môžete vytvoriť pre jej ďalší rast," dodáva Michal Vanovčan s tým, že práve komplexná podpora inovácií a vytváranie vhodného prostredia pre ich ďalší rozvoj je jedným z hlavných cieľov Seed Startera.

Jasný prehľad zvnútra aj zvonku

"Spoločnosti komunikujú o svojom udržateľnom hospodárení iným spôsobom s investormi, obchodnými partnermi alebo regulátormi, pre ktorých sú kľúčové hard data v podobe čísel a reportov. Naopak, jednoduchšie a zrozumiteľnejšie spracované informácie potrebujú transparentne doručovať smerom k svojim zamestnancom, zákazníkom alebo verejnosti, na ktorých cez svoje podnikanie takisto vplývajú," hovorí Veri Osvald, CEO startupu SmartHead, a dodáva, že ich platforma je komplexným riešením pre pokrokovo zmýšľajúce firmy. Softvér umožňuje efektívne pracovať s dátami nielen interne v rámci firmy, ale aj externe smerom k jednotlivým zainteresovaným stranám. "Firmám chýbajú účinné nástroje na riadenie, monitorovanie a reportovanie ESG postupov – služba od SmartHead im pomáha na jednom mieste zjednotiť dáta," vysvetľuje Veri Osvald. Svojim zákazníkom tak cez platformu ponúkajú nielen správu a reporting ESG dát podľa viacerých štandardov vrátane ESRS (Európskych štandardov na vykazovanie informácií o udržateľnosti), ktoré schválila Európska únia, ale rovnako vás systém edukuje a sprevádza procesom napĺňania vašich firemných cieľov a stratégie v oblasti udržateľnosti. SmartHead je certifikovaným Software and Tool Partnerom medzinárodnej nezávislej organizácie Global Reporting Initiative (GRI), ktorá je priekopníkom v oblasti udržateľného reportovania. Certifikácia otvorila startupu dvere k výraznému škálovaniu – v súčasnosti okrem Slovenska a Českej republiky pôsobí v Poľsku, Dánsku, Portugalsku, Slovinsku a Veľkej Británii – avšak prostredníctvom platformy SmartHead riadia udržateľnosť svojho podnikania aj spoločnosti v USA či na Blízkom východe.

Zjednodušenie udržateľnej správy údajov pre klientov Slovenskej sporiteľne

Investícia Seed Startera do podielu v dynamicky sa rozvíjajúcom startupe je začiatkom hlbšej spolupráce, vďaka ktorej by sa inovatívny softvér mohol stať novým nástrojom pre firemných klientov banky. "Rozhodli sme sa podporiť jednoduchý a intuitívny nástroj na komplexný ESG reporting, pretože chceme pomôcť našim firemným klientom plniť ich podnikateľské ciele, a to ďaleko nad rámec tradičných bankových služieb," vysvetľuje Michal Vanovčan dôvody spolupráce so SmartHead.

Digitálnu platformu nevyužívajú však len firmy, pre ktoré je práca s dátami povinná. "So SmartHead môže spolupracovať akákoľvek spoločnosť, ktorá chce transparentnejšie a efektívnejšie komunikovať svoje aktivity a vytvárať tak silnejšie väzby so svojimi zákazníkmi, zamestnancami alebo partnermi. Naše riešenie je možné prispôsobiť potrebám jednotlivých klientov," dodáva Veri Osvald. Výhody používania softvéru opisuje aj Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie a kampaní spoločnosti Tesco Stores SR, a. s.: "SmartHead ponúka interaktívnu možnosť prezentovať naše aktivity v oblasti udržateľnosti a prepojiť ich s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja. Je to skvelý nástroj na posilnenie komunikácie s verejnosťou, odborníkmi a inými spoločnosťami."

Seed Starter je druhým externým investorom spoločnosti SmartHead. Prvým bola investičná platforma Crowdberry, ktorá do startupu investovala v roku 2021 – peniaze boli určené predovšetkým na medzinárodný rast a ďalší vývoj softvéru. S co-investíciou od Seed Startera Slovenskej sporiteľne a partnerského Seed Startera Českej spořitelny plánuje SmartHead výrazne posilniť pozíciu predovšetkým na európskom trhu.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie