• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Schmiedlovej a Hrunčákovej sa proti Taliankam darilo, o postupe na turnaj Pohára Billie Jean Kingovej rozhodne až štvorhra

Schmiedlovej a Hrunčákovej sa proti Taliankam darilo, o postupe na turnaj Pohára Billie Jean Kingovej rozhodne až štvorhra

Slovenky po piatku prehrávali 0:2, v sobotu sa však "karta obrátila".

15.4.2023 (SITA.sk) - Slovenské tenistky stále majú nádej na to, že sa v jeseni 2023 predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom súboji v Národnom tenisovom centre v Bratislave proti Taliankam totiž v sobotu z 0:2 vyrovnali na 2:2 a o všetkom rozhodne až záverečná štvorhra.

Jej víťazky získajú právo štartu na novembrovom finálovom turnaji, zdolané budú v rovnakom termíne bojovať o účasť v budúcoročnej kvalifikácii.

Slovenky nechýbali na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v jeho prvých dvoch edíciách, v novembri 2021 si zahrali v Prahe a o rok neskôr v škótskom Glasgowe. V oboch prípadoch nepostúpili do vyraďovacej časti.

V sobotu sa "obrátila karta"

Slovenky po piatku prehrávali 0:2, keďže Anna Karolína Schmiedlová podľahla Camile Giorgiovej a Viktória Hrunčáková (predtým Kužmová, pozn.) nestačila na Martinu Trevisanovú. V sobotu sa však "karta obrátila".

Najprv Schmiedlová za 123 minút zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4 a po nej si Hrunčáková poradila s Elisabettou Cocciarettovou za 85 minút 6:3, 7:6 (2). Do spomenutej štvorhry kapitáni výberov predbežne nasadili Hrunčákovú s Terezou Mihalíkovou resp. Cocciarettovú s Paoliniovou.

Schmiedlová ukončila zápas esom

Prvý bod slovenského tímu v sobotu zariadila Schmiedlová, ktorá v treťom sete duelu proti Paoliniovej prehrávala už 0:3 a pri vlastnom podaní 0:40. Odvrátila však hrozbu ďalšieho brejku súperky a potom na kurte dominovala, pričom na triumf premenila hneď prvý mečbal - zápas ukončila esom.

"Extrémne sa teším, pretože to je ťažká súperka a mám s ňou negatívnu bilanciu. Po včerajšku som nemala dobrý pocit zo svojho výkonu. Som teda rada, že som uspela. V treťom sete za stavu 0:3 a 0:40 som si veľmi neverila, ale dobrou hrou som to dotiahla na zhodu a to mi dalo impulz. Ak by som prehrávala 0:4, asi by sa mi to už otáčalo ťažko," zhodnotila Schmiedlová v prenose JOJ Šport.

Slovenka mala podľa predbežného plánu nastúpiť proti Martine Trevisanovej, no Taliani pristúpili k zmene a nasadili Paoliniovú.

"Zmena ma prekvapila, ale tak trochu sme ju aj čakali. Ako som uviedla, s Paoliniovou mám nepriaznivú bilanciu a neverila som si na ňu. A Trevisanovú som nedávno zdolala," doplnila Schmiedlová.

Hrunčákovej súperka sadla

Viktória Hrunčáková mala podľa pôvodného rozpisu hrať proti Camile Giorgiovej, no tá pre zdravotné problémy nemohla nastúpiť. Na kurte ju nahradila Elisabetta Cocciarettová a v súboji so Slovenkou ťahala za kratší koniec.

V prvom sete Hrunčáková síce raz prišla o vlastné podanie, súperku však brejkla až trikrát. V druhom si obe hráčky udržali podanie a rozhodovalo sa v tajbrejku, v ktorom slovenská tenistka viedla už 5:0 a napokon premenila na víťazstvo druhý mečbal.

"Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť. Hrala som dobre, svoj tenis, aj súperka mi sedela viac ako v piatok," povedal Hrunčáková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie