• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Šaštín sa pripravuje na návštevu Svätého otca, mesto začalo s rekonštrukciou miestnych komunikácií

Šaštín sa pripravuje na návštevu Svätého otca, mesto začalo s rekonštrukciou miestnych komunikácií

Pápež František príde do Šaštína, známeho pútnického mestečka, v rámci návštevy Slovenska 15.

20.8.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Šaštín – Stráže v okrese Senica začalo v piatok s prvými prácami na rekonštrukcii miestnych komunikácií, ktoré chce obnoviť do návštevy Svätého otca.

Vláda v tejto súvislosti pridelila mestu 427-tisíc eur, ďalších 25-tisíc eur má samospráva dostať na nákup lavičiek, odpadkových košov a odškodnenie poľnohospodárov, ktorým vznikne škoda na plodinách.

Mesto zabezpečí parkovacie miesta

„Rekonštrukcie majú mať súvis s pohybom Svätého otca a pútnikov, takže sú vybrané všetky chodníky v parkoch pri Bazilike, celé predpolie Baziliky, kam by mala ísť po súhlase Krajského pamiatkového úradu v Trnave dlažba. Ďalej boli vybrané komunikácie v parku pozdĺž hlavnej cesty k cyklotrase a niektoré ďalšie,“ informoval primátor Šaštína – Stráží Jaroslav Suchánek.

Mesto Šaštín – Stráže bude okrem investičných aktivít podľa Suchánka zabezpečovať parkovacie miesta pre pútnikov, ktoré budú umiestnené mimo obytnej časti mesta.

Ďalej sa postará o priestory pre školenie a oddych dobrovoľníkov, na záchytných parkoviskách umiestnenie predajných stánkov, čistotu a ďalšie záležitosti.

Šaštín už raz pápeža privítal

Pápež František príde do Šaštína, známeho pútnického mestečka, v rámci návštevy Slovenska 15. septembra.

Svätú omšu bude sláviť spolu s kardinálmi, biskupmi a kňazmi o 10:00 na voľnom priestranstve. Veriaci budú musieť svoje miesta v určených sektoroch zaujať najneskôr do 8:00.

Šaštín už v minulosti hlavu katolíckej cirkvi privítal. Pápež Ján Pavol II. tu 1. júla 1995 na voľnom priestranstve slávil svätú omšu, na ktorú vtedy prišlo podľa odhadov do 500 tisíc pútnikov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie