• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

SaS predstavila Radu pre obnovu dôvery v spravodlivosť, Kolíková priblížila jej priority (video)

SaS predstavila Radu pre obnovu dôvery v spravodlivosť, Kolíková priblížila jej priority (video)

SaS predstavili Radu pre obnovu dôvery a spravodlivosti.

27.6.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila Radu pre obnovu dôvery v spravodlivosť, ktorú povedie bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

Ako Kolíková uviedla na utorkovej tlačovej besede, v SaS patria spravodlivosť a právny štát medzi priority, s čím súvisí obnova dôvery v štát. Je podľa nej dôležité vysporiadať sa v spoločnosti s korupčnými kauzami.

„Je dôležité páchateľov postaviť čo najskôr pred súd. S tým súvisia aj priority, ktorým sa budeme venovať v rade. Nie je to len priorita, ktorá súvisí s trestným konaním. Spravodlivosť pre Slovensko je oveľa väčšia téma," uviedla Kolíková.

Prioritou aj reforma súdnictva

Ako ďalej Kolíková vysvetlila, Rada pre obnovu dôvery v spravodlivosť chce v prvom rade postaviť páchateľov pred súd, vysporiadať sa s paragrafom 363 a urobiť reformu prokuratúry.

Ďalšou prioritou rady je dotiahnuť reformu súdnictva. Znamenalo by to skoršie a zrozumiteľné rozhodnutia. Ako dodala Kolíková, súvisí s tým aj elektronizácia justície, ktorá by znamenala rýchlejšie a lacnejšie súdne konanie.

Ochrana ľudských práv

„Chceme, aby sa mali ľudia na Slovensku dobre, aby sa im dobre žilo a podnikalo. Znamená to teda nový Občiansky zákonník a zákon o obchodných spoločnostiach. Chceme, aby sa tu ľudia cítili dôstojne a každý mohol o sebe rozhodovať aj v zraniteľných situáciách, osobitne s ohľadom na svoj vek, zdravie, a k tomu treba nové pravidlá," zdôraznila Kolíková.

Doplnila, že je tiež potrebné nastaviť tresty tak, aby boli primerané a aby sa umožnili alternatívne tresty tam, kde je to možné, pretože je to lacnejšie a humánnejšie. „Poslednou prioritou je ochrana ľudským práv. Ochrana práv Rómov, práv žien, práv ľudí, párov rovnakého pohlavia, a teda aj práva pre ľudí LGBTI komunity," uzavrela Kolíková.

Ďalšími členmi Rady pre obnovu dôvery v spravodlivosť sú právnička Slávomíra Henčeková, riaditeľ legislatívno-právneho odboru v kancelárii prezidentky Tomáš Hubinák, etnografka a historička Zuzana Kumanová, bývalý generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Róbert Mudronček, poslanec Národnej rady SR a právnik Alojz Baránik, slovenský politik a sociológ Ondrej Dostál a tiež advokát, právny historik, teoretik a metodológ práva, vysokoškolský pedagóg Tomáš Gábriš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie