• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

SaS mala problém prijať opatrenia k povinnej predškolskej východe pre rómske deti, tvrdí Pollák (video)

SaS mala problém prijať opatrenia k povinnej predškolskej východe pre rómske deti, tvrdí Pollák (video)

Títo ľudia sú zodpovední za to, že Slovensko sa nachádza v poslednej fáze infringementu, po nej môžeme očakávať už len sankcie za neprijatie opatrenia.

Akonáhle sa strana Sloboda a Solidarita (SaS) stala vládnou stranou, mala veľké problémy z pozície svojho ministra Branislava Gröhlinga (SaS) prijať opatrenia k povinnej predškolskej výchove pre rómske deti.

Bez uplatnenia na pracovnom trhu

Ako ďalej na piatkovej tlačovej besede uviedol europoslanec Peter Pollák st. (OĽaNO), tisíce rómskych detí v súčasnosti končí vo vzdelávacom systéme bez uplatnenia na pracovnom trhu a končia v sociálnom systéme.

Dodal, že mnohí rodičia nedokážu svoje deti pripraviť na vstup do základnej školy.


„Ak nám hrozí, že budeme sankcionovaní zo strany Európskej komisie, nič iné nám neostáva, len prijať systémové opatrenie, po ktorom sa rómske deti dostanú pripravené do prvého ročníka základných škôl,“ vysvetlil Pollák.

Poslanec Národnej rady SR Peter Pollák ml. (OĽaNO) tvrdí, že Gröhling v uplynulom týždni predstavil svoj tím odborníkov, ktorí v minulosti na ministerstve školstva blokovali návrh o povinnej materskej škole pre deti zo sociálnej znevýhodneného prostredia od troch rokov.

Poslednej fáze infringementu

Dodal, že títo ľudia sú zodpovední za to, že Slovensko sa nachádza v poslednej fáze infringementu, po nej môžeme očakávať už len sankcie za neprijatie opatrenia.


„Do programového vyhlásenia vlády sme napísali, ako sa má zariadiť SR vo vzťahu k týmto deťom, aby ich zodpovedne pripravila do klasickej základnej školy. Minister Gröhling to odignoroval,“ dodal.

Uviedol, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s legislatívcami pripravilo takýto návrh, avšak na to, aby zacielili potrebu povinnej materskej školy, potrebovali dáta z rezortu školstva.


„Tí istí ľudia, ktorí stáli pred týždňom s exministrom Gröhlingom na tlačovej besede, boli ľudia, s ktorými som sa mesiac čo mesiac stretával a od ktorých som žiadal dáta,“ tvrdí Pollák ml.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie