• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

SaS má otázky na Mikulca a chce ho pozvať na internú diskusiu, Sulíka mrzí Kollárova reakcia (video)

SaS má otázky na Mikulca a chce ho pozvať na internú diskusiu, Sulíka mrzí Kollárova reakcia (video)

Bezpečnostná rada schválila vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá pripraví návrhy zmien fungovania súdov, prokuratúry a polície.

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita (SaS) si pozve na internú diskusiu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Na tlačovej besede o tom informoval predseda SaS Richard Sulík.

Ministra Mikulca chce opakovane odvolávať z funkcie opozícia. Problémom je tiež napätá situácia v bezpečnostných zložkách.

Chcú mať premyslené reakcie

„Aby naše reakcie boli uvážené a premyslené, rozhodli sme sa, že klub strany SaS si zavolá ministra vnútra Romana Mikulca, aby nám zodpovedal otázky. Máme aj nejaké výhrady, chceme viesť internú diskusiu a vyjadríme sa aj verejne,“ povedal Sulík. Na klub SaS by mal Mikulec prísť niekedy na budúci týždeň.

O situácii v polícii rokovala vo štvrtok 16. septembra Bezpečnostná rada SR. Schválila vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá pre vládu a parlament pripraví návrhy zmien fungovania súdov, prokuratúry aj polície.

Reakcia Kollára ho prekvapila

Predseda koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár v piatok vyhlásil, že jeho zástupcovia sa nebudú zúčastňovať na práci tejto skupiny. Vyzval, aby sa koalícia venovala cenám energií, zvyšovaniu dôchodkov alebo výstavbe štátnych nájomných bytov.

Sulíka táto reakcia Kollára prekvapila, pretože na poslednej koaličnej rade súhlasil so zriadením odbornej pracovnej skupiny. „Z toho pohľadu jeho dnešná reakcia je pre mňa prekvapivá a musím povedať, že ma aj mrzí,“ dodal líder SaS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie