• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

SaS chce otvoriť akcionársku zmluvu so Slovenskými elektrárňami, poukázala najmä na historickú stratu

SaS chce otvoriť akcionársku zmluvu so Slovenskými elektrárňami, poukázala najmä na historickú stratu

Zľava: Poslanci NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Karol Galek a Richard Sulík

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) by po voľbách chcela otvoriť akcionársku zmluvu so Slovenskými elektrárňami.

Ako informujú liberáli v tlačovej správe, v prípade významných obchodných rozhodnutí je podľa nich evidentne nutné zabezpečiť možnosť blokovania zo strany Slovenskej republiky.

SaS v tejto súvislosti poukázala najmä na historickú stratu, v ktorej Slovenské elektrárne skončili v minulom roku. Podľa nich doplácajú na zlyhania pri dostavbe Mochoviec, ako aj na zlé manažérske rozhodnutia pri predaji elektriny.

Akcionárska zmluva

„V nadväznosti na dohodu so Slovenskými elektrárňami, ako aj na zistenia o zlyhaní manažmentu pri predaji elektriny, je mojou ambíciou dokončiť našu začatú prácu na ministerstve hospodárstva a po voľbách otvoriť akcionársku zmluvu,“ uviedol bývalý minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

Súčasne ako kompenzáciu strát a 18 rokov nevyplatenej dividendy budú liberáli podľa neho požadovať navýšenie akcionárskeho podielu z 34 % na 51 %. „Žiadame vládu, aby nepodnikala žiadne kroky v rozpore s týmito cieľmi,“ zdôraznil Sulík.

Dohoda o lacnej elektrine

V roku 2023 sa pritom v hospodárení Slovenských elektrární prejaví aj dohoda o lacnej elektrine pre slovenské domácnosti. Slovenské elektrárne pritom od januára hlásia zisky. Spojitosť medzi touto dohodou a stratami tak podľa SaS neexistuje.

„Pri podpise memoranda o lacnej elektrine nás tiež zástupcovia Slovenských elektrární opakovane ubezpečovali, že elektriny majú pre naše domácnosti dostatok. Je chybou odvolaného ministra Hirmana, že netrval aj na jej plnej dodávke,“ uviedol bývalý štátny tajomník rezortu hospodárstva a expert SaS pre energetiku Karol Galek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie