• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

SaS chce na školách vytvoriť inovačné IT huby, žiaci budú programovať aplikácie pre mesto či MHD

SaS chce na školách vytvoriť inovačné IT huby, žiaci budú programovať aplikácie pre mesto či MHD

Podľa Gröhlinga tak budú môcť školy zakladať školské firmy, v ktorých budú žiaci programovať aplikácie pre MHD, mesto, obec alebo kraj.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce na školách vytvoriť inovačné IT huby.

Liberáli sú presvedčení, že Slovensko dokáže práve v IT oblasti najlepšie preraziť, čo dokazuje aj svetový úspech viacerých slovenských IT firiem.

Triedy zamerané na IT

Podpredseda SaS a exminister školstva Branislav Gröhling vysvetlil, že pôjde o základné školy, ktoré od prvého ročníka budú disponovať triedami zameranými na IT, robotiku či digitálne technológie.

„Toto zameranie bude podporené využívaním digitálnych učebníc či predmetmi, ako je obchodná angličtina,“ tvrdí exminister.

Vzniknú školské firmy

Podľa Gröhlinga tak budú môcť školy zakladať školské firmy, v ktorých budú žiaci programovať aplikácie pre MHD, mesto, obec alebo kraj.


„Následne budú títo žiaci pokračovať na strednú školu v kraji zameranú na IT a potom na vysokú školu. Takto dáme mladých šikovným ľuďom šancu rozvíjať sa a uspieť na Slovensku,“ uzavrel podpredseda liberálov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie