• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Samuel Honzek by čoskoro mohol zabojovať o svoje miesto v tíme Calgary Flames, myslí si odborník

Samuel Honzek by čoskoro mohol zabojovať o svoje miesto v tíme Calgary Flames, myslí si odborník

Honzek nazbieral 56 bodov v 43 zápasoch ostatnej sezóny ako druhý najproduktívnejší hráč tímu Vancouver Giants v základnej časti juniorskej WHL.

22.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Samuel Honzek by nemusel čakať dlho na svoju premiéru v zámorskej NHL.

Myslí si to Steven Ellis z portálu Daily Faceoff, ktorý zaradil 18-ročného Trenčana na tretie miesto vo svojom rebríčku 10 najväčších nádejí klubu Calgary Flames pred sezónou 2023/2024.

Práve "plamene" si Slováka vybrali na tohtoročnom drafte nováčikov zo 16. priečky.

Podarilo sa mu to napriek tomu, že po zranení z majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov nehral niekoľko mesiacov. V klubovej histórii nazbierali viac bodov v nováčikovskej sezóne len Fabian Lysell (62) a Gilbert Brulé (60).

"Calgary veľmi neriskovalo tým, že draftovalo Honzeka v prvom kole. Má niektoré kvality hráča NHL, vďaka ktorým by mohol ašpirovať na miesto v prvom tíme už o rok či dva. Zranenie z MSJ mu veľmi nepomohlo, ale počas ostatnej sezóny toho ukázal dosť na to, aby ma presvedčil o tom, že by čoskoro mohol byť slušný hráč do druhého útoku. Vzhľadom na robustnú postavu je dobrý korčuliar a je tiež celkom rýchly. Keď k tomu pridáme jeho fyzickú silu, máme hráča so svetlou budúcnosťou," myslí si Ellis o Honzekovi.

Samuel Honzek je siedmy hokejista zo Slovenska, ktorého draftovali "plamene".

V roku 2018 si vybrali útočníkov Miloša Romana (122.) a Martina Pospíšila (105.), rok predtým útočníka Adama Ružičku (109.), v roku 1996 útočníka Ronalda Petrovického (228.), v roku 1992 obrancu Róberta Švehlu (78.) a v roku 1983 útočníka Igora Libu (91.).

Okrem Ružičku a Petrovického si za Calgary zahrali v profilige aj útočníci Marek Hrivík a Róbert Döme.

Viac k téme: Draft NHL, NHL
Zdroj: SITA.sk - Samuel Honzek by čoskoro mohol zabojovať o svoje miesto v tíme Calgary Flames, myslí si odborník © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie