• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Saganov tímový kolega predĺžil pred Giro d’Italia zmluvu, Bora má stále veľký cieľ

Saganov tímový kolega predĺžil pred Giro d’Italia zmluvu, Bora má stále veľký cieľ

"Emanuel je v našom tíme od roku 2015 a z roka na rok sa zlepšuje, lebo je veľký pedant.

4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký cyklista Emanuel Buchmann (28) predĺžil zmluvu s tímom Bora-Hansgrohe do konca roku 2024. Vrchársky špecialista bude spolu s Petrom Saganom lídrom tímu na nadchádzajúcich pretekoch Giro dItalia, ktoré sa v Turíne začnú už v sobotu 8. mája.

Cieľom je pódiové umiestnenie na TdF

"Na konci novej zmluvy to bude už takmer desať rokov, čo strávim v tíme Bora-Hansgrohe. Z môjho pohľadu je to perfektná družina ľudí. Minulý rok som nemal dobrý, prežíval som ťažšie časy. Pokračujúca dôvera mi ukazuje, že som v tom správnom tíme. Chcem sa poďakovať Ralphovi Denkovi, Danovi Lorangovi aj majiteľovi Willimu Bruckbauerovi za vášeň, ktorú prinášajú do tímu. Podporujú ma už roky a je skvelé, že budeme pokračovať v spoločnej práci pri napĺňaní cieľov," vyhlásil Emanuel Buchmann na oficiálnom webe Bora-Hansgrohe.

Štvrtý muž Tour de France 2019 sa na najslávnejšie etapové podujatie chce vrátiť v takej fazóne, aby bojoval o celkové prvenstvo. "Stále máme v tíme veľký cieľ a tým je pódiové umiestnenie na Tour de France. Aj preto budeme pokračovať v spoločnej tvrdej práci," pripomenul Buchmann.

Najlepšie roky má pred sebou

"Emanuel je v našom tíme od roku 2015 a z roka na rok sa zlepšuje vďaka tomu, že je veľký pedant. Myslím si, že najlepšie roky má ešte len pred sebou a som presvedčený o tom, že už na Giro dItalia bude veľmi silný. A na budúci rok by z toho mohlo byť pódium na Tour de France," vyhlásil manažér Ralph Denk.

Okrem Sagana a Buchmanna sú v osemčlennom tíme Bora-Hansgrohe pre Giro dItalia 2021 aj Taliani Giovanni Aleotti, Cesare Benedetti, Matteo Fabbro a Daniel Oss, Poliak Maciej Bodnar a Rakúšan Felix Grossschartner. Prestížne preteky Grand Tour sa uskutočnia v dňoch 8.- 30. mája.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie