• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Sagana môžu čakať v tíme Bora-Hansgrohe počas Tour de France iné úlohy ako doposiaľ

Sagana môžu čakať v tíme Bora-Hansgrohe počas Tour de France iné úlohy ako doposiaľ

Podľa spomenutých zdrojov sa dá očakávať, že lídrami Bory vo Francúzsku by mohli byť spomenutí Ackermann so Saganom.

19.12.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan možno bude mať v tíme Bora-Hansgrohe počas budúcoročných pretekov Tour de France iné úlohy ako doposiaľ. V nemeckom zoskupení údajne plánujú, aby 7-násobný víťaz bodovacej súťaže prenechal svoje miesto v klasických finišoch pre Pascala Ackermanna a sústredil sa na ťažšie koncovky etáp. Referuje o tom portál rowery.org s odvolaním sa na Radsport News.

Emanuel Buchmann, štvrtý v celkovej klasifikácii na vlaňajšej "starej dáme", by sa mal v nasledujúcom roku zamerať na Giro d´Italia, kde by mal byť lídrom nemeckého tímu. Buchmannovo presunutie na preteky na Apeninskom polostrove by mohlo pre vedenie tímu predstavovať vhodný krok, ako vyriešiť zloženie 8-člennej nominácie na Tour de France.

Prvý menovaný údajne dostal sľub od šéfa tímu Ralpha Denka, že v roku 2021 zažije premiéru na francúzskych cestách, pričom by ho mohli podporovať tímoví kolegovia Rüdiger Selig, Michael Schwarzmann a možno aj Andreas Schillinger. Saganovi by zas mali "kryť chrbát" Daniel Oss alebo Marcus Burghardt.

Bora-Hansgrohe údajne plánuje nominovať na Tour de France aj jedného alebo dvoch vrchárov, ktorí by mohli súťažiť bez akéhokoľvek tlaku, zatiaľ čo výsledky sa budú očakávať predovšetkým od Ackermanna a Sagana.

Viac k téme: Bora-Hansgrohe, Giro d´Italia, Tour de France 2021

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie