• Dnes je: Sobota 31. júla 2021 meniny má Ignác

Sagan sa na Strade Bianche nepredstaví, ale Tirreno-Adriatico by mu ujsť už nemalo

Sagan sa na Strade Bianche nepredstaví, ale Tirreno-Adriatico by mu ujsť už nemalo

Trojnásobný majster sveta naposledy súťažne jazdil na októbrových pretekoch Giro d´Italia.

2.3.2021 (Webnoviny.sk) - Z programu cyklistu Petra Sagana podľa očakávania vypadla prvá veľká talianska klasika novej sezóny Strade Bianche. Nemecký tím Bora-Hansgrohe oficiálne potvrdil, že 31-ročný slovenský pretekár sa naďalej zotavuje z ochorenia COVID-19 a v sobotu 6. marca nebude súťažiť na prašných bielych cestách Toskánska.

Vedenie tímu zároveň uviedlo, že ak nenastanú komplikácie, Sagan sa zrejme zúčastní na najbližších plánovaných pretekoch v tejto sezóne - etapovom podujatí Tirreno-Adriatico (10.- 16. 3.). Informoval o tom web velonews.com.

Podstúpil rôzne vyšetrenia

Trojnásobný majster sveta zatiaľ naposledy súťažil na októbrových pretekoch Giro dItalia, kde sa stal víťazom jednej z etáp. Očakávaný sezónny debut na februárových belgických klasikách Omloop Het Niewsblad a Kuurne - Brusel - Kuurne sa neuskutočnil.

Zmarila ho nákaza koronavírusom, ktorej sa pred troma týždňami na sústredení na Kanárskych ostrovoch nevyhli všetci traja slovenskí jazdci v Bora-Hansgrohe, okrem P. Sagana aj jeho starší brat Juraj a Erik Baška. Napriek miernemu priebehu ochorenia museli všetci traja podstúpiť prísnu karanténu a po nej viaceré vyšetrenia chorobou zoslabnutého organizmu.

Na monumentálnych klasikách by chýbať nemal

Chvíľu sa špekulovalo o tom, že elitný Slovák by mohol stihnúť Strade Bianche, kde počas ôsmich účastí vybojoval dve druhé, jedno štvrté a jedno ôsme miesto, ale napokon sa tak nestane. Očakáva sa, že v prípade vyhovujúceho zdravotného stavu Peter Sagan nebude chýbať na troch monumentálnych klasikách cyklistickej jari - Miláno-San Remo (20. 3.), Okolo Flámska (4. 4.) a Paríž-Roubaix (11. 4.).

Jeho veľkými súpermi v boji o víťazstvá by mali byť najmä Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) a Holanďan Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).


Všetky tieto tradičné jednorazové podujatia sa však uskutočnia len v prípade, ak orgány verejného zdravotníctva v príslušných krajinách nesprísnia reštrikčné opatrenia týkajúce sa pandémie koronavírusu v Európe.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie