• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Sagan sa ešte pokúsi zabojovať o rekordný zelený dres, už nemá čo stratiť

Sagan sa ešte pokúsi zabojovať o rekordný zelený dres, už nemá čo stratiť

Šéf tímu Bora-Hansgrohe pridal informáciu o najbližšom programe Petra Sagana.

14.9.2020 (Webnoviny.sk) - Do cieľa Tour de France zostáva šesť etáp, ale šprintéri môžu reálne pomýšľať na víťazstvo už len vo dvoch. Hromadným šprintom by sa mala skončiť 19. etapa v Champagnole a potom záverečná dvadsiata prvá s dojazdom tradične na Elyzejských poliach v Paríži.

Bennett kontroluje situáciu

Peter Sagan má v súťaži o zelený dres manko 45 bodov na lídra Sama Bennetta. A to sa zdá vzhľadom na súčasnú formu 29-ročného Íra ako príliš veľký rozdiel.

"S pomocou svojho tímu sa snažím v každej etape kontrolovať situáciu a získať aj nejaké body na šprintérskych prémiách. Som šťastný, že do posledného týždňa Tour de France vstúpim v zelenom drese lídra bodovacej súťaže," uviedol Bennett podľa tlačovej správy tímu Deceuninck - Quick Step.

Po skvelej práci tímu Bora-Hansgrohe v sobotňajšej 14. etape, v ktorej obsadil Peter Sagan štvrté miesto, v nedeľu slovenský rýchlik prehral s Bennettom na rýchlostnej prémii a bral o dva body menej. „Neznamená to, že teraz spadne svet, ale vyplýva z toho, že na tejto Tour je rýchlejší muž ako on,“ uviedol šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk na adresu Sagana v pravidelnom podcaste na webe ovb-online.de.

Sagan možno pôjde aj na svetový šampionát

Nasledovala otázka moderátora, či sa ešte vôbec Sagan pokúsi získať rekordný ôsmy zelený dres na Tour de France.


"Určite sa ešte ideme pokúsiť. Už nemáme čo stratiť. Počas voľného dňa strávime polhodinku rozhovorom s každým z našich cyklistov. Zistíme, akú sú na tom fyzicky aj mentálne a na čo budú ešte použiteľní. Podľa toho sa zariadime do posledných dní na Tour de France," skonštatoval Denk.


Šéf tímu Bora-Hansgrohe pridal aj zaujímavú informáciu o najbližšom programe Petra Sagana po Tour de France.


"Dva týždne po skončení Tour pôjde na Giro dItalia (3.- 25. 10.), tak to je v pláne a nič sa nemení. A do úvahy možno prichádza aj jeho štart na majstrovstvách sveta v talianskej Imole, ktoré sa uskutočnia medzi Tour de France a Giro dItalia. To však nie je uzavreté, budeme o tom ešte diskutovať," doplnil Denk v podcaste po skončení 15. etapy na TdF.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie