• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

S týmto prístupom by doteraz vládol Mečiar, reaguje Šimečka na argument o neskúsenosti progresívcov

S týmto prístupom by doteraz vládol Mečiar, reaguje Šimečka na argument o neskúsenosti progresívcov

Dodal, že skúsenosti môžu pochádzať aj z iných oblastí, ako sú hádky v parlamente či čas strávený vo vládnych funkciách.

3.8.2023 (SITA.sk) - Samotný argument, že hnutie Progresívne Slovensko (PS) nemá skúsenosti s vládnutím je podľa jeho predsedu Michala Šimečku povýšenecký. Líder progresívcov tak reagoval na vyjadrenia niektorých politických strán, ktoré práve neskúsenosť hnutiu vyčítajú.

Odrádzajú tým nových politikov

Tento argument o neskúsenosti tak tvrdí, že vo voľbách by voliči mali uprednostňovať stále tých istých politikov, ktorí už v Národnej rade SR, vláde či v regiónoch pôsobili, pretože majú viac skúseností. Zároveň tak odrádza nových ľudí od vstupu do politiky. Šimečka však tvrdí, že pri uplatnení takéhoto prístupu by na Slovensku doteraz vládol Vladimír Mečiar, pretože v istom čase mal najväčšie skúsenosti s vládnutím.

Ako ďalej napísal predseda PS na sociálnej sieti, o politickej neskúsenosti radi rozprávajú „už asi všetci politici pôvodnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO a priatelia). A rovnako, samozrejme, Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia".

Slovensko potrebuje iné skúsenosti

Čo priniesli tieto ich politické skúsenosti, ktorými sa pýšia? Dokázali ich využiť pri hľadaní kompromisov v koalícii? Pri znižovaní inflácie, zadĺženia, podpore samospráv, stavaní nových nemocníc, zlepšení školstva... Nemám pocit, že by ľudia na Slovensku zažívali počas vlády Smeru-SD alebo Matoviča zázračné obdobie plné pokoja a rozvoja, ktoré si chceme a musíme zopakovať, lebo nič lepšie neexistuje," tvrdí Šimečka.

Dodal, že skúsenosti môžu pochádzať aj z iných a dôležitejších oblastí, ako sú hádky v parlamente či čas strávený vo vládnych funkciách. „Ak niekto vybudoval úspešnú firmu, zastupoval Slovensko ako veľvyslanec pri NATO alebo riadil policajný zbor a nekompromisne zlikvidoval viaceré skupiny organizovaného zločinu – to sú skúsenosti z praxe, ktoré Slovensko dnes potrebuje," uzavrel Šimečka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie