• Dnes je: Sobota 24. júla 2021 meniny má Vladimír

S predĺžením núdzového stavu to podľa Kollára vyzerá natesno a možno bude treba nájsť plán B

S predĺžením núdzového stavu to podľa Kollára vyzerá natesno a možno bude treba nájsť plán B

Členovia zákonodarného zboru majú o núdzovom stave hlasovať v stredu 24.

23.2.2021 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s predĺžením núdzového stavu to vyzerá „natesno“. Pred utorňajším stretnutím troch najvyšších ústavných činiteľov v Prezidentskom paláci to uviedol predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

„Rátame s tým, že prídeme v dostatočnom počte, ale toľko poslancov je chorých alebo v karanténe, že vyzerá to natesno. Ak sa to nepodarí, budeme musieť nájsť plán B, zatiaľ ho nemáme,“ dodal Kollár.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš pre agentúru SITA uviedol, že Koaličná rada k predĺženiu núdzového stavu, ktorá sa konala v pondelok 22. februára, bola konštruktívna. Ako ďalej ozrejmil, na koaličnej rade sa predstavitelia vládnych strán zaoberali aj návrhmi zákonov na najbližšiu parlamentnú schôdzu, ktorá sa začína 16. marca.

Ministri na svojom rokovaní 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu. Ten bol vyhlásený z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie koronavírusu. Vláde musia tento krok ešte potvrdiť poslanci parlamentu, a to do 20 dní od jeho predĺženia.


Členovia zákonodarného zboru majú k tejto téme zasadnúť v stredu 24. februára. Niektorí koaliční poslanci vopred avizovali, že budú žiadať detailné odôvodnenie ďalšieho predĺženia núdzového stavu, v dôsledku čoho zasadala 22. februára koaličná rada.

Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Predčasné voľby nebudú, prognózujú analytici. Zmenám však môže čeliť Matovičov kabinet aj koalícia


Matovič: Čas pozrieť pravde do očí

Minister zdravotníctva Krajčí povolil doteraz najväčší dovoz liekov s účinnou látkou Ivermektín


Koniec Krajčího? Zrejme sa rozhodne sám minister, kľúčová bude podpora Matoviča

Protizápalový liek kolchicín je účinný pri liečbe ochorenia Covid-19


Je nádejou pri liečbe Covidu 19 liek Ivermektin ?


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie