• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

S prácou starostu či primátora v súvislosti s pandémiou koronavírusu je spokojná väčšina ľudí

S prácou starostu či primátora v súvislosti s pandémiou koronavírusu je spokojná väčšina ľudí

Analýza ukázala, že súčasní voliči jednotlivých strán prezentovali odlišnú mieru spokojnosti s prácou starostu alebo primátora počas pandémie.

20.2.2021 (Webnoviny.sk) - S prácou starostu či primátora vo svojej obci alebo meste v súvislosti s pandémiou koronavírusu je spokojných 80,3 percenta opýtaných. Nespokojných je 11,4 percenta a nevedelo alebo nechcelo odpovedať 8,3 percenta respondentov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako uskutočnenom od 8. do 11. februára na vzorke 1 000 respondentov. Prieskum verejnej mienky bol formou telefonického dopytovania. V tlačovej správe o tom informovala Kamila Hříchová z agentúry Ako.

Analýza podľa súčasných volebných preferencií občanov ukázala, že súčasní voliči jednotlivých strán prezentovali odlišnú mieru spokojnosti s prácou starostu alebo primátora počas pandémie. Najvyššiu spokojnosť deklarovali voliči strán Za ľudí (88 percent) a KDH (88 percent).


Za nimi nasledujú voliči strany Sloboda a Solidarita (84,8 percenta), Sme rodina (84 percent), Progresívne Slovensko (84 percent), Hlas - sociálna demokracia (83,6 percenta), Smer - sociálna demokracia (79,1 percenta), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (77,9 percenta).


Najmenšiu mieru spokojnosti prezentovali voliči strany Kotlebovci - Ľudová strana Naša Slovensko, a to 56,5 percenta. Nejde o stranícku príslušnosť daného starostu alebo primátora, ale o spokojnosť voliča danej strany so starostom alebo primátorom v obci alebo meste, kde volič žije.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Šeliga: Nie je pravda, že sa strana Za ľudí odmieta baviť o vakcíne Sputnik V

Ambulantní lekári vyzývajú Krajčího ministerstvo, aby okamžite zabezpečilo lieky na COVID-19

Izrael je dôkazom, že očkovanie proti COVID-19 funguje. Český odborník ale varuje pred nedostatkom vakcín

Zriedkavé a záhadné následky ochorenia COVID-19. Najprv sa vyvinuli u detí, teraz postihujú už aj dospelých


To dve pobláznené ženy dirigujú chod celej tejto vlády a krajiny? Pýta sa šéf smerákov Fico (video)
<

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie