• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Ryanair bude počas letnej sezóny lietať z Bratislavy na 22 linkách, novinkou je litovský Kaunas

Ryanair bude počas letnej sezóny lietať z Bratislavy na 22 linkách, novinkou je litovský Kaunas

Ryanair bude mať na bratislavskom letisku umiestnené dve lietadlá v hodnote 200 miliónov USD, pričom poskytuje 60 pracovných miest priamo v letectve a viac ako 960 súvisiacich pozícií na letiskách v zahraničí aj v Bratislave.

Letecká spoločnosť Ryanair bude počas tohtoročného letného letového poriadku od konca marca do záveru októbra prevádzkovať z Bratislavy a späť 22 liniek, vrátane nového spojenia do Kaunasu v Litve.

Zabezpečí viac ako 130 letov týždenne do a zo slovenskej metropoly s predpokladaným počtom približne milión pasažierov ročne, čo výrazne podporí cestovný ruch.

Očakávajú nárast pasažierov

Ako Ryanair tento týždeň ďalej informoval, očakáva nárast počtu pasažierov o 21 % oproti letnej letovej sezóne v roku 2022.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi privítal, že Ryanair sprístupňuje aj túto letnú letovú sezónu mnoho destinácií.


„Slováci sa tak vedia po celý rok dostať do populárneho Londýna, na celoročne obľúbenú Maltu či do tureckého Dalamanu, ktorý sa ako novinka z minulého roka osvedčil,“ uviedol šéf letiskovej spoločnosti.

Slováci môžu objavovať Pobaltie

Osobitne spomenul novú destináciu do litovského Kaunasu. „Toto pravidelné letecké spojenie tak umožní Slovákom objaviť nové miesta, akou je práve oblasť Pobaltia,“ dodal Keketi.


Ryanair bude mať na bratislavskom letisku umiestnené dve lietadlá v hodnote 200 miliónov USD, pričom poskytuje 60 pracovných miest priamo v letectve a viac ako 960 súvisiacich pozícií na letiskách v zahraničí aj v Bratislave.


Letný letový poriadok bude platiť od 26. marca do 28. októbra 2023.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť, hovorí odborník o slovenskom zdravotníctve

tolko veci je financovanych ktore by financovane ani nemuseli byt hovori odbornik o slovenskom zdravotnictve

Ministerstvo zdravotníctva SR je z hľadiska čerpania eurofondov jedno z najslabších. V debate na konferencii Vizionári 2023 to uviedol odborník Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na zdravotníctvo Peter Stachura.

Narážal tak na problémy spojené s výstavbou nemocnice Rázsochy a nesystematické čerpanie eurofondov. Podľa Stachuru je využitie peňazí z plánu obnovy povinnosťou štátu.

„Potrebujeme dofinancovať zdravotníctvo, bez toho sa to nedá. Zdravotníctvo musí byť prioritou budúcej vlády,“ tvrdí.

Financovanie banálnych vyšetrení

Zdravotníctvo na Slovensku podľa Stachuru nezvláda financovanie banálnych vyšetrení a problém je v nesystematickosti.


„Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť. Máme nadbytočné množstvo CT vyšetrení, MR vyšetrení a predoperačné vyšetrenia robíme duplicitne. Robotická chirurgia sa rozbieha ako huby po daždi. Tieto veci sa musia zadefinovať, kde to má zmysel a kde to zmysel nemá,“ zdôraznil.

Preventívne prehliadky


Expert KDH sa vyjadril aj k téme primárnych prevencií na Slovensku. Problémom podľa neho je to, že sa nemerajú žiadne dáta z preventívnych prehliadok.

„Nemeriame, čo vlastne z tej preventívy máme. Nevieme, aké sú dáta, nechávame ľudí chodiť na preventívne prehliadky a nevieme, čo z toho majú, či naozaj máme záchyt nejakých ochorení,“ povedal.


Na racionálnom nastavení systému sa podľa Stachuru vedia ušetriť zdroje v zdravotníckom sektore.


Počasie