• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Ružomberčanov čaká náročný štart do novej sezóny, v prvom kvalifikačnom kole Európskej ligy nastúpia proti „rozbehnutému“ súperovi

Ružomberčanov čaká náročný štart do novej sezóny, v prvom kvalifikačnom kole Európskej ligy nastúpia proti „rozbehnutému“ súperovi

Súper "tímu spod Čebraťa“ si v predchádzajúcej sezóne v pohárovej Európe počínal dobre.

10.7.2024 (SITA.sk) - Futbalistov slovenského klubu MFK Ružomberok čaká už vo štvrtok úvodný duel v sezóne 2024/2025. Zverenci českého kouča Ondřeja Smetanu privítajú na svojom trávniku v 1. kvalifikačnom kole Európskej ligy kazašský tím FC Tobol Kostanaj.

To, že víťaz Slovenského pohára z uplynulého ročníka nebude v úlohe favorita, si veľmi dobre uvedomuje aj novovymenovaný kapitán klubu Martin Chrien.

"Bude to kvalitný tím. Musíme sa pripraviť čo najlepšie a dať si na nich pozor,“ povedal o ďalekom súperovi 28-ročný ofenzívny stredopoliar pre oficiálny klubový web.

Vyššia zápasová prax

Súper "tímu spod Čebraťa“ si v predchádzajúcej sezóne v pohárovej Európe počínal dobre. Jeho cestu ukončila až v play-off Európskej konferenčnej ligy česká Viktoria Plzeň. Tobol pritom vlani v lete vyradil aj švajčiarsky FC Bazilej.

Navyše, proti Ružomberku sa bude môcť oprieť o vyššiu zápasovú prax, keďže v Kazachstane majú odohraných už dvanásť kôl v rámci aktuálneho ligového ročníka.

Spokojnosť s prípravou na duel

S prípravou na duel, ktorý môže výrazne ovplyvniť celú sezónu, je spokojný aj kouč Smetana.

"Myslím si, že sme splnili skoro všetko, čo sme mali v pláne zvládnuť počas prípravného obdobia. Úvod nám trošku narušilo to, že tri či štyri dni pršalo. To obdobie sme využili inak. Mali sme dobré podmienky v Slovinsku, kde sme odohrali kvalitné zápasy. Mali sme dobré ihrisko, stravu, hotel, regeneráciu. Všetko, čo sme potrebovali. Narazili sme tam na kvalitných súperov. Boli zase úrovňou o level vyššie ako v zime, aj sme chceli zvyšovať náročnosť prípravy. To sa podarilo. Súperi nás preverili,“ zhodnotil priebeh letnej prípravy Smetana.

Náročné logistické kroky

Ružomberčania majú za sebou aj náročné logistické kroky súvisiace s odvetou v Kazachstane.

"Mňa osobne prekvapila výška nákladov súvisiaca s výjazdom do Kazachstanu. Letecké spoločnosti pýtajú dvojnásobnú sumu oproti tomu, čo pýtali napríklad v roku 2021. Ovplyvňujú to viaceré faktory. Vojna na Ukrajine, obdobie po Covide, keď pretrváva nedostatok personálu, no na druhej strane je vysoký dopyt po lietadlách, keďže cestovanie sa obnovilo. Ďalšími vecami, čo na to vplývajú, sú samozrejme aj vzdialenosť a Kazachstan destinácia ako taká nedáva spoločnostiam takú logiku. Viacmenej tam viažu lietadlo, ktoré tam musí byť celý čas. To všetko vplýva na cenu a tá je extrémne vysoká,“ ozrejmil riaditeľ klubu a predseda predstavenstva Ľubomír Golis.

Súboj Ružomberka proti Tobolu Kostanaj je na programe vo štvrtok 11. júla o 19.00 h. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr na severe Kazachstanu. Ružomberčania v prípade postupu nastúpia v 2. kvalifikačnom kole EL proti tureckému Trabzonsporu. Ak proti Tobolu neuspejú, presunú sa do Európskej konferenčnej ligy a zmerajú si sily so švajčiarskym FC St. Gallen.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie