• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ruský súd zamietol odvolanie kritika Kremľa Jašina proti odsúdeniu na osem a pol roka väzenia

Ruský súd zamietol odvolanie kritika Kremľa Jašina proti odsúdeniu na osem a pol roka väzenia

Blízkeho spojenca uväzneného odporcu režimu Alexeja Navaľného uznali za vinného zo šírenia „nepravdivých informácií“ o vojne na Ukrajine, čo poprel a odvolal sa.

19.4.2023 (SITA.sk) - Moskovský mestský súd v stredu zamietol odvolanie popredného predstaviteľa ruskej opozície Iľju Jašina a potvrdil jeho odsúdenie na osem a pol roka väzenia za diskreditáciu ruskej armády. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Blízkeho spojenca uväzneného odporcu režimu Alexeja Navaľného uznali za vinného zo šírenia „nepravdivých informácií“ o vojne na Ukrajine, čo poprel a odvolal sa.

Súd odvolanie kritika Kremľa zamietol

Súd však podľa oficiálneho vyhlásenia tlačovej služby „potvrdil rozsudok moskovského Meščanského okresného súdu z 12. septembra 2022 proti bývalému mestskému poslancovi Iľjovi Jašinovi, ktorý bol uznaný vinným zo spáchania trestného činu podľa odseku d časti 2 článku 207.3 Trestného zákonníka Ruskej federácie“.

Jašin sa pred súdom vyjadril, že sa previnil tým, že si „splnil povinnosť ruského politika a vlastenca a povedal pravdu o tejto vojne, najmä o zločinoch, ktoré spáchali Putinove vojská v meste Buča“.

Politicky motivované obvinenia

Jašina, ktorý je jedným z mála kritikov, čo zostali v Rusku v čase intenzívneho záťahu proti disentu, zatkli v júli. Obvinili ho zo šírenia falošných informácií o armáde, čo je novým trestným činom odvtedy, ako ruský vodca Vladimir Putin poslal armádu na Ukrajinu.

Obvinenia voči opozičníkovi súviseli s jeho videom na platforme YouTube, v ktorom hovorí o vraždení Ukrajincov v Buči pri Kyjeve. Jašin obvinenia odmietol ako politicky motivované. Poznamenal taktiež, že vo videu citoval ruské oficiálne zdroje spolu s ukrajinskými vyhláseniami, aby svojim divákom poskytol objektívny pohľad.


Zamietnutie Jašinovho odvolania prichádza po tom, ako ďalšieho prominentného kritika Kremľa Vladimira Kara-Murzu odsúdili na 25 rokov väzenia za to, že kritizoval vojnu na Ukrajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie