• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Rusko zaznamenalo najhorší nedostatok pracovnej sily od nástupu Putina k moci, môže za to aj mobilizácia

Rusko zaznamenalo najhorší nedostatok pracovnej sily od nástupu Putina k moci, môže za to aj mobilizácia

Nedostatok zamestnancov v krajine predstavuje „hlboký a dlhodobý problém“, ktorý brzdí priemyselný rast krajiny.

18.5.2023 (SITA.sk) - Rusko zaznamenalo najhorší nedostatok pracovnej sily od nástupu prezidenta Vladimira Putina k moci. Ukázal to nový prieskum, o ktorom informuje portál Politico.

Ruský Gajdarov inštitút pre hospodársku politiku, ktorý každý mesiac robí prieskum medzi manažérmi asi tisícky priemyselných podnikov v krajine, zistil, že v apríli malo nedostatok pracovníkov 35 % podnikov.

V Rusku nemá kto vyrábať

Podľa inštitútu je to najvyššie číslo od roku 1996. Nedostatok pritom podľa inštitútu čiastočne spôsobila „čiastočná mobilizácia“ zo septembra minulého roka.

Vedúci podnikových prieskumov inštitútu Sergej Cuchlo podľa ruského portálu RBC na konferencii, kde prezentoval zistenia, povedal, že nedostatok zamestnancov v krajine predstavuje „hlboký a dlhodobý problém“, ktorý brzdí priemyselný rast krajiny.

Nedostatok pracovníkov bol podľa neho najvýraznejší v ľahkom priemysle a strojárstve. Odchod západných značiek, ako sú McDonalds alebo Starbucks z krajiny síce ponúkol príležitosti pre miestnych podnikateľov, nedostatok pracovníkov však teraz znamená, že miesto nich „jednoducho nemá kto vyrábať“.

Nedostatok priznal aj Putin

Putin v apríli priznal, že krajina „nemá dostatok pracovníkov“ a ruský minister hospodárskeho rozvoja Maxim Rešetnikov v marci upozornil, že problémy s odbornou prípravou a produktivitou práce sa v krajine stávajú „otázkami prežitia“.


Z prieskumu však tiež vyplýva, že úroveň optimizmu podnikov sa vo februári tohto roka vrátila na úroveň spred pandémie, i keď respondenti zostali v celkovom hodnotení ekonomickej situácie rozdelení.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie