• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Rusko zaútočilo na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, o život prišiel jeden civilný zamestnanec

Rusko zaútočilo na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, o život prišiel jeden civilný zamestnanec

Rusko odpálilo strely Kalibr z ponorky v Čiernom mori, ich detekcia bola komplikovaná.

27.7.2023 (SITA.sk) - Ruský raketový útok na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti si vyžiadal jedného mŕtveho. Ukrajinské južné operačné velenie na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že Rusko odpálilo strely Kalibr z ponorky v Čiernom mori „v kriticky nízkej výške, čo skomplikovalo detekciu“.

V administratívnej budove zasiahnutého prístavu podľa velenia prišiel o život civilný zamestnanec a útok poškodil aj výrobné zariadenie v jednom z nákladných terminálov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Šéf vojenskej správy v Odeskej oblasti Oleh Kiper uviedol, že o život prišiel strážnik v prístave. Poškodená je budova stráže a zničené sú aj dve vozidlá.

Ukrajinské vzdušné sily zas vo štvrtok informovali, že zaznamenali dve strely Kalibr odpálené z ponorky v Čiernom mori a osem dronov Šáhid-136/131, ktoré išli zo smeru ruského mesta Primorsko-Achtarsk. Rakety sa nepodarilo zneškodniť, ale všetky drony vzdušné sily zničili v Chmeľnyckej, Dnipropetrovskej a Doneckej oblasti.

Ukrajina bude pokračovať v úderoch na Krymský most, oznámil Reznikov

Obranné sily Ukrajiny budú pokračovať v úderoch na Ruskom okupovaný Krym a Krymský most, pretože je to nevyhnutné na narušenie nepriateľskej logistiky. V rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.


Oficiálne ciele

„Všetky tieto ciele sú oficiálne, pretože (útoky na ne, pozn.) znížia schopnosť Rusov bojovať proti nám a pomôžu zachrániť životy Ukrajincov. Je to normálna taktika zničiť logistické trasy nepriateľa, aby sa zastavila jeho schopnosť získať viac munície, paliva, jedla a tak ďalej. Preto proti nim použijeme túto taktiku,“ vyhlásil.


Reznikov taktiež povedal, že protiofenzíva ide podľa plánu, ale priznal, že sa oneskorila. Zdôraznil, že Kyjev sa na rozdiel od Rusov snaží myslieť na životy svojich vojakov.

Koniec vojny a vstup do NATO?

Tvrdí, že ak ukrajinské sily dokážu úspešne preraziť rozsiahle obranné línie Rusov pozdĺž ukrajinského pobrežia Azovského mora, ktoré spája Krym s Donbasom, bol by to pre Kyjev „dobrý výsledok“.


Reznikov zároveň verí, že do budúceho leta Ukrajina vyhrá vojnu a v júli 2024 bude môcť vstúpiť do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie