• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Rusko zaradilo Nórsko na zoznam nepriateľských krajín, podľa ministerstva na to neexistuje žiadny dôvod

Rusko zaradilo Nórsko na zoznam nepriateľských krajín, podľa ministerstva na to neexistuje žiadny dôvod

V apríli Nórsko vypovedalo 15 ruských diplomatov, ktorých obvinilo zo spravodajských aktivít pod diplomatickým krytím.

3.8.2023 (SITA.sk) - Rusko zaradilo Nórsko na svoj zoznam nepriateľských krajín za údajné zameriavanie sa na ruských diplomatov v zahraničí.

V záujme sú diplomatické vzťahy

Ruská vláda vo štvrtok zverejnila nariadenie, ktoré obmedzuje počet miestnych, ktorých môže nórska diplomatická misia v Rusku najať, na 27 ľudí.

Nórske ministerstvo zahraničia uviedlo, že zatiaľ nedostalo oficiálne informácie od ruských úradov, ale na ruské označenie Nórska za nepriateľské podľa neho neexistuje žiadny dôvod.

„Dnešná situácia je v dôsledku ruskej vojny voči Ukrajine. Rusko sa samo môže rozhodnúť ukončiť vojnu,“ povedala pre médiá nórska ministerka zahraničia Anniken Huitfeldt.

Zároveň dodala, že je v záujme oboch krajín, ktoré majú spoločnú hranicu v Arktíde, mať „fungujúce diplomatické vzťahy, aj v náročných časoch“.

Vyhostenie diplomatov

Rusko reagovalo vyhostením 10 nórskych diplomatov, čo Oslo označilo za „čin pomsty“.

Rusko označilo za nepriateľské viaceré krajiny. V máji 2021 zaradilo na zoznam Spojené štáty a Česko a napríklad v júli 2022 naň pribudli Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie