• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu

Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu

Na oslavy výročia pošle delegáciu do Severnej Kórei aj Čína.

25.7.2023 (SITA.sk) - Ruská vojenská delegácia sa tento týždeň v Severnej Kórei zúčastní na oslavách 70. výročia konca kórejskej vojny.

Delegáciu, ktorá bude v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) od 25. do 27. júla, povedie minister obrany Sergej Šojgu.

Vzájomné vzťahy sú dobré

Ruské ministerstvo obrany na komunikačnej platforme Telegram uviedlo, že návšteva „pomôže posilniť rusko-severokórejské vojenské väzby a bude dôležitou etapou rozvoja spolupráce medzi oboma krajinami“. Informuje o tom spravodajský portál Politico.

Politico pripomína, že rusko-severokórejské vzťahy zostávajú dobré aj počas vojny na Ukrajine, ktorá v značnej miere izolovala Rusko vo svetovej komunite.

Chýbať nebudú ani Číňania

Vlani Rusko od KĽDR kúpilo milióny delostreleckých granátov a rakiet. Západné sankcie narušili schopnosť Ruska nakupovať zbrane a elektroniku, v dôsledku čoho sa Moskva obrátila na Severnú Kóreu a Irán.

Na oslavy výročia pošle delegáciu do Pchjongjangu aj Čína. Je to prvá uznaná cesta odkedy KĽDR uzavrela svoje hranice pre pandémiu COVID-19.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie