• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Rusko „vymýva mozgy“ deťom uneseným z Ukrajiny. Je to hrozné, hovorí Simmonsová

Rusko „vymýva mozgy“ deťom uneseným z Ukrajiny. Je to hrozné, hovorí Simmonsová

Za nezákonnú deportáciu detí je na ruského prezidenta Vladimira Putina a ombudsmanku vydaný zatykač.

2.8.2023 (SITA.sk) - Deportácie ukrajinských detí do Ruska možno považovať za únosy, ktorých cieľom bolo pretrhnúť ich väzby na Ukrajinu.

Gesto „dobrej vôle“

Ako referuje web news.sky.com, pre ukrajinský portál ArmyInform to povedala britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Je to hrozné zakaždým, keď si to akokoľvek predstavíte. Je celkom jasné, že ak kradnete deti z krajiny, robíte to preto, aby ste zabránili tomu, že bude existovať ďalšia životaschopná generácia schopná brániť krajinu," vyhlásila.

Komisárka pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Maria Ľvová-Belová oznámila, že od začiatku invázie na Ukrajinu deportovali do Ruska viac ako 700-tisíc ukrajinských detí, z ktorých väčšina nemala rodičovský dohľad a previezli ich v rámci gesta „dobrej vôle“.

Na Putina je vydaný zatykač

Nezákonná deportácia detí sa považuje za vojnový zločin. To je dôvod, prečo Medzinárodný trestný súd v marci vydal zatykač na ruského vodcu Vladimira Putina a spomenutú ombudsmanku Ľvovú-Belovú.

Podľa Simmonsovej deti, ktoré Rusko odoberie alebo si ich ponechá, sú „vystavované mimoriadnemu, neúnavnému vymývaniu mozgov“, čo zase „vytvára psychologickú bariéru medzi deťmi a ich rodičmi“.

Vieme, že existujú prípady, keď si deti vracajúce sa z Ruska myslia, že bojovať proti Ukrajine je správna vec,“ dodala a podotkla, že Ukrajina sa bude musieť vysporiadať aj s tým, ako napraviť škody spôsobené týmto „vymývaním mozgov“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie