• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové

Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové

Kandidáti pochádzajú výlučne zo strán odsúhlasených Moskvou.

5.9.2023 (SITA.sk) - V rámci takzvaných „volieb“, ktoré Rusko plánuje oficiálne uskutočniť na okupovaných územiach Ukrajiny 8. až 10. septembra, sa údajne už začalo hlasovať v meste Mariupoľ a v okupovaných častiach Záporožskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V utorok to uviedlo britské ministerstvo obrany v najnovšej spravodajskej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Tieto falošné voľby však podľa správy nie sú ani slobodné ani férové, keďže kandidáti pochádzajú výlučne zo strán odsúhlasených Moskvou. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa ukrajinského Národného centra odporu ruské okupačné úrady významne nadhodnotili počet registrovaných voličov, hovorí britský rezort obrany. Dodáva pritom, že podľa prieskumov Kremľa v týchto takzvaných voľbách na ukrajinských okupovaných územiach získa 80 percent hlasov strana ruského vodcu Vladimira Putina Jednotné Rusko.

Putin v závere septembra minulého roka na ceremónii v Kremli oznámil anexiu ukrajinskej Záporožskej, Doneckej, Luhanskej a Chersonskej oblasti, pripomína britské ministerstvo obrany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie