• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Rusko stratilo na Ukrajine tisícky vojakov, snaží sa ich doplniť mužmi prepustenými zo služby od roku 2012

Rusko stratilo na Ukrajine tisícky vojakov, snaží sa ich doplniť mužmi prepustenými zo služby od roku 2012

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov už uznal, že Rusko utrpelo na Ukrajine značné straty.

10.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Rusko sa v reakcii na rastúce straty snaží posilniť svoje sily vojakmi prepustenými z vojenskej služby od roku 2012. Tvrdí to britské ministerstvo obrany, ktoré cituje spravodajský portál BBC.

Úsilie o navýšenie počtu vojakov podľa rezortu zahŕňa aj nábor bojovníkov v moldavskom odštiepeneckom regióne Podnestersko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Moskva nepotvrdila, koľko vojakov zomrelo od začiatku jej invázie na Ukrajinu. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov však cez týždeň uznal, že Rusko utrpelo značné straty.

Predstavitelia na Západe odhadujú, že bolo zabitých 7 000 - 15 000 ruských vojakov.


Heger označil Putina za krutú bytosť, Ficovi a Pellegrinimu by zorganizoval cestu na UkrajinuŠtvorčlenná rodina zaplatí za jedlo a energie mesačne navyše zhruba 50 eur, vypočítala prezidentka ČaputováInvázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z RuskaMatovič: S-300 chráni životy ľudí Ukrajiny, „skorumpovaný zmrd“ Fico a jeho „pelerína“ z toho robili vedu


Príspevok pre azylantov sa zvýši na trojnásobok životného minima, štát im na štart poskytne viac ako 650 eurNajčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie