• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Rusko sa snaží od KĽDR získať muníciu, Putin a Kim Čong-un si v rovnakom čase písali listy

Rusko sa snaží od KĽDR získať muníciu, Putin a Kim Čong-un si v rovnakom čase písali listy

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby povedal, že listy sú „viac na povrchovej úrovni“.

30.8.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un si písali listy v čase, keď sa Rusko snaží od Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) získať muníciu pre svoju vojnu na Ukrajine. Vyplýva to zo spravodajských informácií, o ktorých v stredu informoval Biely dom.

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby povedal, že listy sú „viac na povrchovej úrovni“, ale ruské a severokórejské rozhovory o predaji zbraní napredujú. Vodcovia si listy vymenili po júlovej návšteve ruského ministra obrany Sergeja Šojgua v Pchjongjangu, kde podľa Spojených štátov apeloval na tamojších predstaviteľov na zvýšenie predaja munície.

Kirby vysvetlil, že Rusko chce ďalšie delostrelecké granáty a ďalší základný materiál na podporu ruskej obrannej priemyselnej základne. Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena opakovane hovorí, že Kremeľ sa spolieha na KĽDR a Irán v dodávkach zbraní, ktoré potrebuje pre svoju vojnu proti Ukrajine.

Severná Kórea a Irán sú na medzinárodnom poli značne izolované štáty pre ich jadrové programy a stav ľudských práv a po spustení invázie je aj Rusko izolovanejšie. Všetky krajiny odmietajú tvrdenia o tom, že majú vzájomný obchod so zbraňami.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie