• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Rusko pri Bachmute údajne použilo chemickú zbraň, vojaci vykazovali symptómy aj stratu vedomia

Rusko pri Bachmute údajne použilo chemickú zbraň, vojaci vykazovali symptómy aj stratu vedomia

Správy o možnom použití chemických zbraní vo vojne sa občas objavujú.

6.7.2023 (SITA.sk) - Ruské sily používajú proti ukrajinským vojakom chemické zbrane, vyhlásil hovorca ukrajinských síl. Oleksij Dmytraškivskyj povedal, že po delostreleckom útoku na ukrajinské pozície pri meste Bachmut vojaci vykazovali symptómy ako nevoľnosť, vracanie a v niekoľkých prípadoch mali i stratu vedomia. Informuje o tom web Kyiv Post s tým, že tieto tvrdenia zatiaľ nie sú nezávisle overené.

Počas delostreleckého ostreľovania používajú chemikáliu nazývanú lewisit,“ vyjadril sa Dmytraškivskyj na sociálnych sieťach. Odborníci na chemický boj podľa neho stále vyhodnocujú dôkazy a identifikácia lewisitu je predbežná. Lewisit je pľuzgierotvorná a dráždivá látka, po prvý raz ho v boji použili počas prvej svetovej vojny.

Nemenovaný člen ukrajinských záložných síl sa pre Kyjiv Post vyjadril, že ho neprekvapuje údajný chemický útok. Od začiatku vojny na Ukrajine tímy ukrajinskej armády na obranu proti chemickým zbraniam neustále cvičia a ozbrojené sily vždy považovali ruský chemický útok za reálnu možnosť, dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie