• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Rusko posilňuje svoje úsilie zneužiť históriu ako zbraň, bývalý prezident Medvedev pohrozil Poľsku

Rusko posilňuje svoje úsilie zneužiť históriu ako zbraň, bývalý prezident Medvedev pohrozil Poľsku

Federálny archívny úrad zverejnil zbierku dokumentov „O historickej jednote Rusov a Ukrajincov“.

11.11.2023 (SITA.sk) - Rusko zintenzívňuje svoje úsilie zneužiť históriu ako zbraň. Vo svojom sobotňajšom spravodajskom hlásení na to upozorňuje britské ministerstvo obrany.

O historickej jednote Rusov a Ukrajincov

Informuje o tom web denníka The Guardian. Londýn poukázal na to, že ruský Federálny archívny úrad zverejnil zbierku dokumentov „O historickej jednote Rusov a Ukrajincov“. Začína sa článkom ruského vodcu Vladimira Putina z júla 2021 na danú tému a nasleduje po ňom jeho prejav o situácii na Ukrajine z 21. februára 2022, pár dní pred tým, ako spustil inváziu.

Kniha obsahuje 242 dokumentov od 11. storočia po 20. storočie, ktoré odôvodňujú súčasnú politiku Kremľa a podporujú tvrdenie, že zahraničná podvratná činnosť premenila Ukrajinu na anti-Rusko. Dokumenty sprevádzajú Putinove výkladové komentáre.

Primeraná vojenská odpoveď

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev zase minulý týždeň údajne napísal článok o histórii rusko-poľských vzťahov. Obvinil pritom Poľsko z vykonávania agresívnej revizionistickej „rusofóbnej“ politiky, varoval, že by to mohlo viesť k zničeniu poľskej štátnosti, a pohrozil, že Rusko a Bielorusko sú schopné v prípade potreby poskytnúť primeranú vojenskú odpoveď.

„Ozbrojovanie histórie ruským vedením sa zintenzívňuje, je zamerané na vštepovanie anti-západnosti do myslí ruského obyvateľstva a zastrašovanie jeho bezprostredných západných susedov,“ uvádza britské ministerstvo obrany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie