• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Rusko plánuje najväčšiu vojnu v Európe od roku 1945, uviedol to na základe dôkazov britský premiér

Rusko plánuje najväčšiu vojnu v Európe od roku 1945, uviedol to na základe dôkazov britský premiér

Spravodajské informácie signalizujú, že Rusko má v úmysle uskutočniť inváziu.

20.2.2022 (Webnoviny.sk) - Dôkazy naznačujú, že Rusko plánuje „najväčšiu vojnu v Európe od roku 1945", povedal britský premiér Boris Johnson. „Podľa všetkých náznakov tento plán sa v istom zmysle už začal," povedal premiér pre BBC. Spravodajské informácie signalizujú, že Rusko má v úmysle uskutočniť inváziu, ktorou obkľúči ukrajinské hlavné mesto Kyjev, uviedol Johnson. Predseda britskej vlády sa pre BBC takto vyjadril v Mníchove, kde sa svetoví lídri stretli na výročnej bezpečnostnej konferencii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa najnovších odhadov americkej vlády je teraz pri ukrajinských hraniciach 169-tisíc až 190-tisíc ruských vojakov, a to na ruskom a bieloruskom území. Tento údaj zahŕňa aj proruských povstalcov na východe Ukrajiny.

Boris Johnson ďalej naznačil, že v prípade útoku na Ukrajinu by Veľká Británia zaviedla ešte ďalekosiahlejšie sankcie proti Rusku, ako pôvodne ohlasovala. Konštatoval, že Spojené kráľovstvo a USA by nedovolili ruským firmám „obchodovať v librách a dolároch". Tento krok by podľa jeho slov „udrel veľmi tvrdo".

Západní predstavitelia v posledných týždňoch upozorňujú, že Rusko by mohlo byť pripravené na inváziu každú chvíľu. Rusko tieto tvrdenia popiera a hovorí, že jeho vojaci v regióne majú vojenské cvičenia.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie