• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Rusko nie je pre strednú Európu hrozbou a Ukrajina by nemala vstúpiť do NATO, tvrdí šéf maďarského úradu vlády

Rusko nie je pre strednú Európu hrozbou a Ukrajina by nemala vstúpiť do NATO, tvrdí šéf maďarského úradu vlády

Maďarsko dlhodobo relativizuje vojnu na Ukrajine.

3.9.2023 (SITA.sk) - Na dosiahnutie mieru na Ukrajine musí Západ poskytnúť bezpečnostné záruky Rusku a rozhodne odmietnuť členstvo Ukrajiny v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Ako referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na maďarskú verejnoprávnu televíziu MTVA, povedal to šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás.

Ukrajina svoje územia neoslobodí

Vo svojom vystúpení na univerzitnom podujatí Gulyás tvrdil, že Rusko nepredstavuje hrozbu pre strednú Európu, keďže ruská armáda „nedosiahla žiadne rýchle a obrovské výsledky“ na Ukrajine.

Maďarský predstaviteľ tiež tvrdil, že Ukrajina pravdepodobne neoslobodí svoje územia okupované ruskými silami.

Podľa Gulyása sa efektívne rokovania medzi Kyjivom a Moskvou môžu uskutočniť len za účasti Washingtonu, pričom dlhodobé mierové úsilie by malo zahŕňať rozmiestnenie mierových síl a iné podobné rozhodnutia. Ukrajina zatiaľ Gulyásovo vyhlásenie nekomentovala.

Novoročný pozdrav od Putina

Premiér Viktor Orbán pred niekoľkými dňami vyhlásil, že Ukrajina nemá šancu vyhrať vo vojne s Ruskom. Nechal sa dokonca počuť, že Moskva je čoraz silnejšia.

Orbánove sympatie a náklonnosť voči Rusku nepriamo podčiarkuje i skutočnosť, že bol spolu s niekdajším nemeckým kancelárom Gerhardom Schröderom a zosnulým talianskym expremiérom Silviom Berlusconim jedným z troch politikov z EÚ, ktorí tento rok dostali novoročný pozdrav od ruského vodcu Vladimira Putina.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie