• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Rusko hlási vysoký počet nakazených. Prezident Putin nariadil nepracovné obdobie a ľudia ostanú doma

Rusko hlási vysoký počet nakazených. Prezident Putin nariadil nepracovné obdobie a ľudia ostanú doma

Ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko v utorok zaznamenalo mierny pokles prípadov ochorenia COVID-19 oproti predchádzajúcim dňom. Počet nakazených však opäť dosiahol pomerne vysoké číslo – 36 446 nových prípadov.

V priebehu ostatného dňa tiež zaznamenali 1106 súvisiacich úmrtí, čím sa počet obetí pandémie v najrozľahlejšej krajine sveta oficiálne zvýšil na 232 775.

Nepracovné obdobie

V dôsledku prudkého nárastu infekcií Kremeľ nariadil väčšine Rusov, aby od tohto týždňa nešli do práce a zdržiavali sa doma. Prezident Vladimir Putin v rámci opatrenia na spomalenie šírenia vírusu nariadil od 30. októbra do 7. novembra nepracovné obdobie, keď bude mať Rusko dovolenku.

V uvedenom období má väčšina štátnych organizácií a súkromných firiem pozastaviť činnosť. Zatvorená bude i väčšina obchodov, školy, škôlky, športové haly a mnohé voľnočasové prevádzky.


Reštaurácie a kaviarne budú otvorené iba pre objednávky so sebou alebo rozvoz jedál. Obchody s potravinami, lekárne a prevádzky poskytujúce kľúčovú infraštruktúru môžu zostať otvorené.

Celonárodná dovolenka

Do múzeí, divadiel, koncertných sál a ďalších miest sa dostanú iba osoby, ktoré budú mať vo svojich smartfónoch potvrdenie o zaočkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19, pričom táto prax zostane v platnosti i po 7. novembri.

Kremeľ pripisuje rýchle šírenie koronavírusu nízkej miere zaočkovanosti. Putin zároveň vyzval najviac postihnuté regióny, aby začali s „celonárodnou dovolenkou“ skôr a prípadne ju predĺžili i v období po 7. novembri.

Po správach o možnosti voľna pre väčšinu Rusov však stúpol predaj leteniek a rezervácií v ruských čiernomorských letoviskách. Cestovné kancelárie tiež hlásili prudký nárast dopytu po dovolenkách v Egypte.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie