• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Rusko hlási dvojnásobne vyšší počet nakazených ako pred týždňom, v krajine sa začína šíriť omikron

Rusko hlási dvojnásobne vyšší počet nakazených ako pred týždňom, v krajine sa začína šíriť omikron

Rusko eviduje prudký nárast nových prípadov nákazy koronavírusom, čo pravdepodobne súvisí s rýchlym šírením nového variantu omikron.

Štátna pracovná skupina pre koronavírus v pondelok oznámila, že za posledných 24 hodín zaevidovala 30 726 nových infekcií, čo je viac ako dvojnásobok oproti minulému týždňu a zároveň je to najvyšší denný prírastok od začiatku decembra.

Zároveň tiež zaznamenali ďalších 670 úmrtí na ochorenie COVID-19.

Rusku ostáva len niekoľko týždňov

Vedúca úradu pre dohľad nad verejným zdravotníctvom Anna Popovová varovala, že denný počet nových prípadov sa môže vyšplhať na šesťmiestne číslo. Prezident Vladimir Putin uviedol, že Rusko má „niekoľko týždňov“, aby sa pripravilo na bezprecedentný nárast infekcií.

Moskovský starosta Sergej Sobjanin v piatok uviedol, že omikron zodpovedá za takmer polovicu nových infekcií v hlavnom meste. V pondelok v Moskve potvrdili nákazu koronavírusom u viac ako sedemtisíc ľudí.

Odlišné čísla úmrtí aj nakazených

Pracovná skupina pre koronavírus od začiatku pandémie zaznamenala viac ako 10,8 milióna potvrdených infekcií a 321 990 úmrtí. Ruský štatistický úrad, ktorý používa inú metodiku, odhaduje, že nákaze koronavírusom od apríla 2020 do októbra 2021 podľahlo viac ako 625-tisíc ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie