• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Rusko civilistom odporúča dovolenkovať na Kryme, tankovať a ísť na toaletu treba však ešte pred odchodom

Rusko civilistom odporúča dovolenkovať na Kryme, tankovať a ísť na toaletu treba však ešte pred odchodom

Obrubníky pri vozovke môžu byť zamínované.

18.7.2023 (SITA.sk) - Moskva napriek opakovaným útokom naďalej povzbudzuje ruských civilistov, aby sa nebáli dovolenkovať na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym.

Ako referuje web news.sky.com, ruské médiá dokonca povzbudzujú Rusov, aby pokračovali vo svojich dovolenkových plánoch, a ponúkajú rady, ako sa bezpečne dostať na Krym.

Odporúčania aj mapa

Prokremeľské noviny Komsomoľská pravda poskytli odporúčania, ako sa dostať do letovísk na Kryme, a poskytli mapu, ako sa vyhnúť mostu ponad Kerčský prieliv, ktorý sa v pondelok skoro ráno stal terčom útoku a automobilovej doprave slúži v obmedzenom režime.

Odporúčaná trasa zahŕňa 400-kilometrovú obchádzku cez Ruskom okupované časti Ukrajiny vrátane Mariupoľa, Berďanska, Prymorska a Melitopoľa, čo je oblasť, ktorou sa Ukrajinci v tomto období snažia „prehrýzť“ k Azovskému moru v rámci svojej protiofenzívy.

Zamínované obrubníky

Ruské médiá odporúčajú vopred natankovať na celú trasu, pripraviť si zásoby potravín a na toaletu ísť ešte pred odchodom, pretože pozdĺž cesty nie je žiadna infraštruktúra a zastávky na odpočívadlách sú nebezpečné. Varovali tiež, že obrubníky pri vozovke môžu byť zamínované.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie