• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ruskí tajní chcú hlavu Šojgua aj Gerasimova, Putinovi radia agresívnejšie vedenie vojny

Ruskí tajní chcú hlavu Šojgua aj Gerasimova, Putinovi radia agresívnejšie vedenie vojny

Medzi okupačnými silami zároveň stále pretrváva nespokojnosť s neúspechmi Ruska na bojisku.

21.8.2023 (SITA.sk) - Niektorí predstavitelia ruských tajných služieb vyzývajú vodcu Vladimira Putina, aby vyhodil ministra obrany Sergeja Šojgua a náčelníka generálneho štábu Valerija Gerasimova a prešiel na agresívnejšie vedenie vojny. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Bloomberg.

Nespokojnosť s neúspechmi Ruska

Mnohých predstaviteľov ruskej elity vraj prekvapila Putinova slabá reakcia na vzburu Jevgenija Prigožina a následné nepotrestanie lídra Wagnerovej skupiny.

Medzi ruskými predstaviteľmi to vyvolalo obavy z potenciálnej opozície voči Putinovi na vysokej úrovni alebo z ďalších problémov.

Mobilizácia a stanné právo

Šojgu a Gerasimov však zatiaľ zostávajú na svojich postoch. Podľa dvoch zdrojov agentúry Bloomberg mal pritom Prigožinov pokus o zosadenie týchto dvoch určitú podporu kľúčových štátnych bezpečnostných agentúr.

Podľa piatich osôb oboznámených so situáciou chcú stúpenci tvrdej bezpečnostnej línie vymeniť Šojgua v rámci prechodu k agresívnejšiemu vedeniu vojny vrátane plnej mobilizácie a stanného práva.

V súčasnosti však nič nenasvedčuje tomu, že by ich mali prepustiť a ruské politické vedenie sa miesto toho zaoberá ich kritikmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie