• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší

Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší

Ukrajinské ministerstvo mládeže a športu zverejnilo zoznam ruských a bieloruských športovcov, ktorí sú neochvejnými zástancami vojenskej agresie.

19.4.2023 (SITA.sk) - Napriek snahám Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o začlenenie športovcov z Ruska a Bieloruska do medzinárodných súťaží ako neutrálnych bez národných symbolov naďalej existuje množstvo ruských športovcov podporujúcich krvavú vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské ministerstvo mládeže a športu zverejnilo zoznam ruských a bieloruských športovcov, ktorí sú neochvejnými zástancami vojenskej agresie rozpútanej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom s podporou bieloruského spojenca Alexandra Lukašenka.

Na čele s bývalým krasokorčuliarom

Azda najznámejšou tvárou v menoslove je niekdajší krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko.

Vojenské ťaženie Moskvy a deštrukciu susednej Ukrajiny podporujú taktiež bežec na lyžiach Alexander Boľšunov, gymnasta Ivan Kuľak, boxer Nikolaj Valujev, futbalista Roman Širokov, šachista Sergej Kariakin, plavec Jevgenij Rylov či bývalá moderná gymnastka Alina Kabajevová označovaná za milenku ruského vodcu Putina.

Je ich zrejme ešte viac

Zoznam ukrajinského ministerstva mládeže a športu neobsahuje ďalších športovcov, ktorí sa zúčastnili na propagandistických podujatiach ruského režimu, napríklad gymnastky Dinu a Arinu Averinové či strieborných medailistov zo ZOH 2022 v Pekingu - krasokorčuliarov Jevgeniju Tarasovovú a Vladimira Morozova.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie