• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Ruské útoky zabili najmenej päť civilistov. Ďalších 14 utrpelo zranenia, medzi nimi aj deti

Ruské útoky zabili najmenej päť civilistov. Ďalších 14 utrpelo zranenia, medzi nimi aj deti

V Dnipropetrovskej oblasti pri útokoch ruského delostrelectva a dronov na okres Nikopoľ zahynul jeden civilista a ďalších päť ľudí, vrátane 13-ročného chlapca, utrpelo zranenia.

11.7.2024 (SITA.sk) - Najmenej päť ukrajinských civilistov prišlo o život a ďalších 14 utrpelo zranenia počas uplynulého dňa v dôsledku ruských útokov. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje štvrtkové správy regionálnych úradov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Dnipropetrovskej oblasti pri útokoch ruského delostrelectva a dronov na okres Nikopoľ zahynul jeden civilista a ďalších päť ľudí, vrátane 13-ročného chlapca, utrpelo zranenia, uviedol gubernátor oblasti Serhij Lysak.

V Doneckej oblasti ruské útoky pripravili o život dvoch civilistov, a to v obci Novoekonomične a v meste Toreck, informoval šéf oblasti Vadym Filaškin. Jedného civilistu ruské útoky zabili v Charkovskej a jedného v Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k téme: civilné obete, gubernátor Dnipropetrovskej oblasti, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky zabili najmenej päť civilistov. Ďalších 14 utrpelo zranenia, medzi nimi aj deti

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Tragédia na Zlatých pieskoch, v jazere sa utopil 47-ročný muž

tragedia na zlatych pieskoch v jazere sa utopil 47 rocny muz

17.7.2024 (SITA.sk) - Na jazere Zlaté piesky v Bratislave sa utopil 47-ročný muž. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v stredu o 11:45 prijali na linke 158 oznámenie o náleze tela v jazere.

Tragédia na Spiši, trojročné dieťa zomrelo v rozho...

Na miesto vyslali policajtov, ktorí tam vykonávajú potrebné úkony. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.


Počasie