• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ruské ministerstvo zahraničia vypovedalo dvoch amerických diplomatov, podľa rezortu boli zapojení do nelegálnej aktivity

Ruské ministerstvo zahraničia vypovedalo dvoch amerických diplomatov, podľa rezortu boli zapojení do nelegálnej aktivity

Americké ministerstvo zahraničia zatiaľ nereagovalo na žiadosť o vyjadrenie.

14.9.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo zahraničia vo štvrtok vyhlásilo dvoch amerických diplomatov za nežiaduce osoby a nariadilo im opustiť krajinu do siedmich dní. Rezort tvrdí, že boli zapojení do nelegálnej aktivity.

Zbieranie informácií o ruskej kampani

Prvý tajomník na americkom veľvyslanectve Jeffrey Sillin a druhý tajomník David Bernstein boli podľa ruského ministerstva zahraničia v kontakte s bývalým zamestnancom amerického konzulátu vo Vladivostoku, ktorého zatkli skôr počas tohto roka.

Dôvodom boli obvinenia, že zbieral informácie o ruskej kampani na Ukrajine a ďalších veciach pre amerických diplomatov. Tými boli podľa novín Rossijskaja Gazeta práve Sillin a Bernstein.

Vyhostenie diplomatov

Ruské ministerstvo uviedlo, že si predvolali americkú veľvyslankyňu v Rusku Lynne Tracy a informovali ju o vyhostení diplomatov.

„Zdôraznilo sa tiež, že nezákonné aktivity diplomatickej misie USA vrátane zasahovania do vnútorných záležitostí hostiteľskej krajiny sú neprijateľné a budú rozhodne potlačené. Ruská strana očakáva, že Washington vyvodí správne závery a zdrží sa konfrontačných krokov,“ uvádza vo vyhlásení.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie