• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo arménskeho veľvyslanca, protestuje proti spoločným vojenským cvičeniam

Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo arménskeho veľvyslanca, protestuje proti spoločným vojenským cvičeniam

„Vedenie Arménska podniklo v posledných dňoch sériu nepriateľských krokov,“ uviedlo ruské ministerstvo.

8.9.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo zahraničia si v piatok predvolalo arménskeho veľvyslanca, aby vyjadrilo protest proti spoločným vojenským cvičeniam jeho krajiny so Spojenými štátmi a ďalším záležitostiam.

Zahájenie vojenského cvičenia

„Vedenie Arménska podniklo v posledných dňoch sériu nepriateľských krokov,“ uviedlo ruské ministerstvo v stanovisku odkazujúc na manévre, poskytnutie pomoci Ukrajine a kroky smerom k ratifikácii Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu, ktorý v marci vydal zatykač nad ruského vodcu Vladimira Putina.

Ministerstvo sa tiež sťažovalo na vyjadrenia predsedu arménskeho parlamentu, ktoré považuje za urážku hovorkyne ministerstva Marie Zacharovej, ktorá je známa svojimi ostrými komentármi o iných krajinách. Zmienené cvičenia sa za účasti zhruba 175 arménskych a 85 amerických vojakov začnú v pondelok a zamerajú sa na prípravu jednotiek pre mierové operácie.

Rusko-arménske vzťahy

Arménsko cvičenia oznámilo v čase rastúceho napätia s dlhodobým spojencom Ruskom. Rusko-arménske vzťahy sú úzke, Arménsko je členom Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (OZKB), ktorú vedie Moskva, a na jeho území sa nachádza ruská základňa. Krajina je však tiež od konfliktu s Azerbajdžanom v roku 2020 z Ruska čoraz viac rozčarovaná.

Prímerie, ktoré ukončilo boje, požadovalo, aby ruské mierové sily zabezpečili prechod na ceste vedúcej z Arménska do sporného regiónu Náhorný Karabach, kde žijú etnickí Arméni, v Azerbajdžane. Ten však cestu zablokoval a Jerevan sa opakovane sťažuje, že ruské mierové sily nerobia nič pre jej otvorenie. Arménsko tento rok odmietlo povoliť cvičenia OZKB na svojom území a odmietlo vyslať vojakov na súčasné blokové cvičenia v Bielorusku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie