• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ruské letisko Šajkovka bolo terčom útoku dronu, poškodené je minimálne jedno lietadlo

Ruské letisko Šajkovka bolo terčom útoku dronu, poškodené je minimálne jedno lietadlo

Rusi používajú letisko Šajkovka okrem iného ako sklad pre diaľkové lietadlá typu Tupolev.

21.8.2023 (SITA.sk) - Najmenej jedno lietadlo bolo poškodené na letisku Šajkovka v ruskej Kalužskej oblasti v dôsledku pondelňajšieho útoku bezpilotného lietadla.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, operáciu vykonali protiputinovskí ruskí občania v koordinácii s ukrajinskou rozviedkou.

„Minimálne jedno lietadlo je poškodené. Ako vo väčšine prípadov, ruský režim sa snaží zakryť skutočný rozsah strát a škôd. Osoby, ktoré v koordinácii s hlavným spravodajským riaditeľstvom splnili úlohy, prišli z centrálnej časti Ruska, splnili svoju misiu a úspešne sa vrátili.

Ako v mnohých iných prípadoch, obranné spravodajstvo pokračuje v plnení misií, a to aj na území štátu agresora,“ povedal predstaviteľ hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany (HUR) Andrij Jusov.

Hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat informoval, že 15. augusta Rusi odpálili na Ukrajinu štyri riadené strely Ch-22 práve z letiska Šajkovka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie