• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi

Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi

Smrteľné zranenie utrpel 46-ročný muž v dedine ležiacej severovýchodne od mesta Cherson a zomrel v nemocnici.

V Rusmi okupovanom ukrajinskom meste Volnovacha v Doneckej oblasti zastrelili deväť civilistov, vrátane rodiny s dvomi deťmi. Telá našli v súkromnom dome.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ruský spravodajský kanál ASTRA na komunikačnej platforme Telegram. „Vraždy spáchal vojak ruských ozbrojených síl. Pohádal sa s Natašiným manželom," povedal pre kanál ASTRA známy zavraždenej rodiny.

Zavraždená rodina

Príbuzní obetí uviedli, že rodina bola zavraždená v piatok 27. októbra, v deň narodenín jedného jej člena. Okrem štvorčlennej rodiny, a to manželov Andrija a Nataše a ich detí Naste a Mykytu, boli v dome zabití ďalší piati ľudia.

Podľa novinára Denisa Kazanského sa Andrij pohádal s niekoľkými kadyrovcami (žoldnieri podporujúci proruského čečenského lídra Ramzana Kadyrova), ktorí chceli zabrať jeho dom. Kadyrovci sa mu rozhodli pomstiť, do jeho domu prišli počas narodeninovej oslavy a všetkých zabili.

Ruské bombardovanie

Smrteľné zranenie utrpel aj 46-ročný muž pri ruskom bombardovaní v dedine ležiacej severovýchodne od mesta Cherson a zomrel v nemocnici. Informovali o tom miestne ukrajinské úrady. Zranenie podľa regionálnej vojenskej administratívy utrpela aj 43-ročná žena. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko bombarduje časť Chersonskej oblasti ležiacu na západnom brehu rieky Dnipro odvtedy, ako ju na jeseň minulého roka oslobodila ukrajinská armáda.

Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje

Viac ako desať ruských vojakov sa v nedeľu vzdalo na tavrijskom fronte. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinskej tavrijskej operatívno-strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj.

„Včera sa vzdal najmenej tucet ruských útočníkov. Celkovo na tavrijskom fronte nepriateľ podnikol 22 leteckých útokov, uskutočnil 43 bojových stretov a vykonal 576 delostreleckých útokov,“ uviedol Tarnavskyj, pričom zdôraznil, že ukrajinskí vojaci vytrvalo držia obranu na fronte Avdijivka.

Počas uplynulého dňa jednotky raketových síl a delostrelectva z tavrijskej operatívno-strategickej skupiny dokončili 847 palebných misií, zabili 455 Rusov a zničili jeden tank, dve obrnené vozidlá, dva delostrelecké systémy a tri drony.

Ukrajinské sily zničili aj dva muničné sklady a poškodili ďalších sedem kusov ruskej vojenskej techniky. „Útočná operácia na fronte Melitopoľ pokračuje,“ uzavrel Tarnavskyj.

Vojna na Ukrajine podľa Steinmeiera neupadne do zabudnutia, momentálne by si však žiadala viac pozornosti

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyhlásil, že v jeho krajine neupadne do zabudnutia vojna na Ukrajine, nech by v to ruský vodca Vladimir Putin akokoľvek dúfal.

Vojna nedostáva dostatočnú pozornosť

Ako referuje web tagesschau.de, Steinmeier to povedal na nemecko-ukrajinskej konferencii o miestnom partnerstve v Lipsku, na ktorej sa zúčastnil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


„Ukrajina potrebuje našu podporu ešte viac teraz, keď je vojna aj na Blízkom východe a vojne na Ukrajine sa už nedostáva takej pozornosti, ktorú tak veľmi potrebuje. Putin počíta s tým, že svet zabudne na Ukrajinu,“ povedal Steinmeier, no dodal, že Nemecko takú láskavosť šéfovi Kremľa nerobí a ani neurobí.

Nezákonná a agresívna vojna

„Nezmierime sa s nezákonnou a agresívnou vojnou Ruska,“ zdôraznil nemecký prezident. Dodal, že ruským režimom nie je ohrozená len samotná Ukrajina, ale aj jej susedia.


Nemecká vláda sa nedávno dohodla na zdvojnásobení rozpočtu na vojenskú pomoc Ukrajine v roku 2024. Pôvodne boli vyčlenené štyri miliardy eur, ale Berlín túto sumu navýšil na osem miliárd. Nemecko je po Spojených štátoch druhým najväčším poskytovateľom vojenskej pomoci Ukrajine.

Sme vo vojne a Ukrajina má všetky práva brániť sa, Zelenskyj nevylúčil využitie príležitosti na zabitie Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nevylúčil, že Ukrajina by využila príležitosť na zabitie Putina. Na otázku, či by Ukrajina využila príležitosť na zabitie Putina, ak by sa naskytla, Zelenskyj v rozhovore pre britský denník The Sun odvetil: „Sme vo vojne a Ukrajina má všetky práva brániť našu zem.“

Odmietol diskutovať o operáciách

Zelenskyj odmietol odpovedať na otázky o útokoch na proruských kolaborantov a takzvané „orgány“ na dočasne okupovaných územiach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemôžem s vami diskutovať o žiadnych špeciálnych operáciách ukrajinskej tajnej služby alebo niektorých špeciálnych jednotiek. Sú niektoré momenty, o ktorých nediskutujeme.“

Päť či šesť pokusov o atentát

Zelenskyj povedal, že od začiatku rozsiahlej invázie bolo najmenej päť alebo šesť pokusov o jeho odstránenie. Tvrdí, že napriek týmto skúsenostiam sa cíti normálne.

Povedal, že prvý pokus vyvolal paniku, ako prvé prepuknutie COVID-19, ale potom to už nebolo také zlé. „Neviem, koľko pokusov bolo celkovo. Naozaj neviem. Myslím si však, že nie menej ako päť-šesť,“ skonštatoval ukrajinský prezident.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie