• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi

Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi

Rusko bombarduje časť Chersonskej oblasti ležiacu na západnom brehu rieky Dnipro odvtedy, ako ju na jeseň minulého roka oslobodila ukrajinská armáda.

V Rusmi okupovanom ukrajinskom meste Volnovacha v Doneckej oblasti zastrelili deväť civilistov, vrátane rodiny s dvomi deťmi. Telá našli v súkromnom dome.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ruský spravodajský kanál ASTRA na komunikačnej platforme Telegram.

„Vraždy spáchal vojak ruských ozbrojených síl. Pohádal sa s Natašiným manželom,“ povedal pre kanál ASTRA známy zavraždenej rodiny.

Zavraždená rodina

Príbuzní obetí uviedli, že rodina bola zavraždená v piatok 27. októbra, v deň narodenín jedného jej člena. Okrem štvorčlennej rodiny, a to manželov Andrija a Nataše a ich detí Naste a Mykytu, boli v dome zabití ďalší piati ľudia.

Podľa novinára Denisa Kazanského sa Andrij pohádal s niekoľkými kadyrovcami (žoldnieri podporujúci proruského čečenského lídra Ramzana Kadyrova), ktorí chceli zabrať jeho dom. Kadyrovci sa mu rozhodli pomstiť, do jeho domu prišli počas narodeninovej oslavy a všetkých zabili.

Ruské bombardovanie

Smrteľné zranenie utrpel aj 46-ročný muž pri ruskom bombardovaní v dedine ležiacej severovýchodne od mesta Cherson a zomrel v nemocnici. Informovali o tom miestne ukrajinské úrady. Zranenie podľa regionálnej vojenskej administratívy utrpela aj 43-ročná žena. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Rusko bombarduje časť Chersonskej oblasti ležiacu na západnom brehu rieky Dnipro odvtedy, ako ju na jeseň minulého roka oslobodila ukrajinská armáda.


Zelenskyj oznámil zmenu vojenskej stratégie Ukrajincov a priznal pomalý pokrok, sú však stále motivovanejší než Rusi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina zvažuje zmenu svojej vojenskej stratégie a ešte raz zopakoval, že vojna sa nedostala do patovej situácie. Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

„Naša armáda prichádza s rôznymi plánmi, s rôznymi operáciami, aby napredovala rýchlejšie a nečakane zasiahla Ruskú federáciu... Oni (Rusi, pozn.) si mysleli, že nám dajú mat, ale to sa nestalo. Nemyslím si, že nastal pat,“ povedal Zelenskyj.


Ukrajinský líder v rozhovore priznal, že pokrok Ukrajiny vo vojne je pomalý a v dôsledku dlhotrvajúceho konfliktu je „únava“.

Trvá však na tom, že ukrajinskí vojaci sú „stále viac motivovaní než akíkoľvek Rusi, ktorí nás prišli na Ukrajinu zabiť“.

Ukrajina sa podľa Kulebu naďalej snaží presvedčiť Nemecko, aby jej dodalo rakety Taurus


Ukrajina naďalej tlačí na Nemecko, aby jej dodalo rakety dlhého doletu Taurus. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu v rozhovore pre denník Welt.


„Otázka rakiet Taurus pre nás ešte nie je uzavretá a pracujeme na nej,“ uviedol šéf ukrajinskej diplomacie.


Nemecká vláda zatiaľ odmieta dodať Ukrajine zbrane s dlhým doletom. Svoje odmietnutie odôvodňuje obavami zo zatiahnutia do vojny s Ruskom. Rakety Taurus majú dolet približne 500 kilometrov.


Ďalším argumentom Berlína pre odmietnutie poskytnutia rakiet Taurus je obava z toho, že by zasiahli územie Ruskej federácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie