• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ruské aerolínie zatajujú technické problémy lietadiel. Je to desivé, ale nejako bolo a nejako bude, hovorí pilot

Ruské aerolínie zatajujú technické problémy lietadiel. Je to desivé, ale nejako bolo a nejako bude, hovorí pilot

Lietadlo ruskej aerolinky Aeroflot.

Ruské aerolínie čelia rastúcim problémom s údržbou lietadiel v dôsledku sankcií, ktoré odrezali civilné letectvo od náhradných dielov a aktualizácií softvéru.

Od jari 2022 leteckí dopravcovia vyžadujú od personálu, aby nezapisoval závady na vybavení do letových denníkov, v dôsledku čoho lietadlá často lietajú bez odstránenia porúch.

Uviedol to web moscowtimes.ru s odvolaním sa na ruské médium Projekt špecializujúce sa na investigatívnu žurnalistiku, ktoré cituje zamestnancov ruských leteckých spoločností Aeroflot a Nordwind.

Problémy nesmú zapisovať

Letuškám Aeroflotu zakázali zapisovať problémy s vybavením bez súhlasu veliteľa letu. „Je to preto, aby lietadlá nezostali na zemi pre poruchu, ktorá podľa predpisov stroju bráni lietať,“ uviedol bývalý zamestnanec Aeroflotu.

Predstaviteľ technického personálu tohto dopravcu potvrdzuje, že rovnaká prax je teraz aj v iných leteckých spoločnostiach, ktoré robia všetko pre to, aby lietadlá nezostávali na zemi.

Nejako bolo, nejako bude

Bývalý pilot ruskej leteckej spoločnosti Nordwind uviedol, že v januári tohto roka sa pri štartovaní motorov Boeingu 737 na kazanskom letisku náhle vylialo palivo, pričom na palube bolo 190 pasažierov.


Leteckých technikov únik neprekvapil, spomína pilot. „Stalo sa to už niekoľkokrát, ale v letovom denníku o tom nebol urobený jediný záznam,“ povedal. „Ruské príslovie – Nejako bolo, nejako bude – funguje aj v letectve. Je jasné, že také lietanie je desivé, ale bohužiaľ sa to teraz deje v mnohých leteckých spoločnostiach v krajine,“ dodal.

Pre sankcie, stratu prístupu k západným dielcom a službám a stratu väčšiny medzinárodných liniek budú ruské letecké spoločnosti lietať menej často, používať menej lietadiel a rozoberú časť flotily na náhradné diely, prognózujú experti poradenskej spoločnosti Oliver Wyman.


Na začiatku tohto roka bolo v Rusku 736 dopravných lietadiel, ale do roku 2026 sa ich počet zníži na polovicu a dopravcovia budú ročne strácať zhruba 20 percent flotily, predpokladá firma Oliver Wyman.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie