• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Ruská zmrzlina končí, invázia zmenila jej názov a bude Ukrajinská

Ruská zmrzlina končí, invázia zmenila jej názov a bude Ukrajinská

Český výrobca zmrzliny Prima premenoval svoj známy produkt – Ruská zmrzlina sa zmení na Ukrajinskú.

Ako informuje portál novinky.cz s odvolaním sa na stredajšiu tlačovú správu firmy, spoločnosť tým chce vyjadriť podporu Ukrajine a vymedziť sa proti ruskej agresii.

„Cítime morálnu povinnosť vymedziť sa aspoň takouto formou proti agresívnemu a nespravodlivému počínaniu predstaviteľov Ruska a dať jasnú správu ľuďom z Ukrajiny žijúcim v Českej republike či na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ uviedol Prokop Volf, vedúci divízie Prima s tým, že k zmene názvu sa rozhodli hneď v prvý deň invázie Rusov na Ukrajinu.

Zmena by mala byť vidieť v obchodoch v priebehu pár dní. Na obaly už vyrobených zmrzlín slovo Ruská prelepia nálepku „Podporujeme Ukrajinu“.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie