• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Ruská výletná loď opustila gruzínsky prístav Batumi, mali sa na nej nachádzať stúpenci vojny

Ruská výletná loď opustila gruzínsky prístav Batumi, mali sa na nej nachádzať stúpenci vojny

Protivojnoví demonštranti na ňu hádzali vajíčka a fľaše, pričom vyzývali jej pasažierov, aby odišli.

1.8.2023 (SITA.sk) - Ruská výletná loď Astoria Grande opustila gruzínsky čiernomorský prístav Batumi po tom, čo protivojnoví demonštranti hádzali vajíčka a fľaše, pričom vyzývali jej pasažierov, aby odišli. Ako referuje spravodajský web BBC, protesty opozičných strán a aktivistov sa konali taktiež v gruzínskej metropole Tbilisi.

Loď priplávala do prístavu Batumi

Spomenutá loď v pondelok na druhý pokus priplávala do Batumi. Predtým sa tam pokúsila zakotviť vo štvrtok po priplávaní z ruského Soči, no musela opustiť tento čiernomorský prístav po spomenutých protestoch aktivistov.

Tých za svoju odvahu pochválila i proeurópska prezidentka Gruzínska Salome Zurabišviliová. Pre loď Astoria Grande tak môže byť pondelňajšia návšteva Batumi poslednou, pretože sa zdá, že toto mesto vypadlo zo zoznamu zastávok.

Stúpenci vojny na Ukrajine

Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008. Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo" Abcházsko.

Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu. Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.

Na palube lode dovolenkuje viacero „prominentných“ podporovateľov ruského režimu, napríklad hudobník Dmitrij Fomin otvorene podporujúci vojenskú agresiu na Ukrajine a ruského vodcu Putina, či Bielorus Dmitrij Koldun, ktorý v roku 2018 koncertoval v samozvanej Doneckej ľudovej republike a podporuje agresívnu politiku Ruska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie