• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom

Ruská vojnová loď prenasledovala americký torpédoborec, hrozila mu aj nárazom

Americké námorníctvo priestupok poprelo a vyhlásenie Ruskej federácie označilo za klamstvo.

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Rusko informovalo, že jedna z jeho vojnových lodí v utorok chytila a prenasledovala torpédoborec amerického námorníctva. Dôvodom bol vstup do ruských teritoriálnych vôd v Japonskom mori. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Moskva obvinila loď USS John S. McCain, že sa v Zálive Petra Veľkého pohybovala dva kilometre za námornou hranicou, a vyhrážala sa, že narazí do americkej lode. Tá následne podľa Ruska oblasť opustila.

Americké námorníctvo poprelo akýkoľvek priestupok a uviedlo, že nedošlo k vyhosteniu žiadnej jeho lode. "Vyhlásenie Ruskej federácie je nepravdivé," uviedol poručík Joe Keiley, hovorca 7. flotily amerického námorníctva.

Podľa ruského ministerstva obrany však jeho torpédoborec tichomorskej flotily Admiral Vinogradov prostredníctvom medzinárodného komunikačného kanála varoval americkú loď pred možnosťou narazenia a vyhostenia votrelca z teritoriálnych vôd.

Podobné námorné udalosti sú pomerne zriedkavé, aj keď torpédoborec Admiral Vinogradov sa už vlani takmer zrazil s americkým krížnikom vo Východočínskom mori. Rusko a USA si potom navzájom pripisovali vinu z tohto incidentu. USS John S. McCain bol zasa v roku 2017 účastníkom kolízie s ropným tankerom pri Singapure, pri ktorej zahynulo desať námorníkov.

Viac k téme: Admiral Vinogradov, americký torpédoborec USS John S. McCain, hrozba

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie